ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

سفر وزیر خارجه فرانسه به اعتراض دانشجویان منجر شد

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • دوشنبه, 14 اسفند 1396
 • سفر وزیر خارجه فرانسه به اعتراض دانشجویان منجر شد

  دفتر ریاست جمهوری فرانسه روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که «امانوئل ماکرون» در گفتگوی تلفنی خود با «حسن روحانی» رئیس جمهور کشورمان، خواستار خویشتنداری مقامات ایران در برخورد با معترضان شد.

  پیشتر گزارش شده بود که وزیر امور خارجه فرانسه درنظر داشت مقدمات سفر امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، به ایران را فراهم کند. تعویق سفر وزیر امور خارجه فرانسه به ایران درحالی صورت گرفته است که ساعاتی پیش گزارش شد که حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، با همتای فرانسوی خود تلفنی گفتگو کرده است.

  اولیویه گوون اعلام کرد: «مقامات فرانسه با دقت تحولات ایران را پیگیری می‌کنند. حق اعتراض آزادانه و همچنین برخورداری از جریان آزاد اطلاعات، از حقوق اساسی هستند. فرانسه نگرانی خود را نسبت به شمار قابل توجه قربانیان و دستگیرشدگان این حوادث نیز ابراز می‌دارد. این موضوعات و بطور کلی مساله احترام به حقوق بشر، در قلب گفتگوها و مراودات ما با مقامات ایرانی طی هفته‌های پیش رو خواهد بود.»

  جمعی از دانشجویان در واکنش به سفر وزیر امورخارجهٔ فرانسه به ایران نیمه شب گذشته در فرودگاه مهرآباد تهران تجمع کردند. این تجمع اعتراضی بعد از بیانیهٔ دخالت ‌آمیز وزارت امورخارجه این کشور صورت گرفت. دانشجویان در این تجمع با در دست داشتن تصاویری از شهیدطهرانی‌مقدم و دست‌نوشته‌هایی اعتراض خود را به رفتار خصمانه فرانسه نشان دادند.

  لازم به ذکر است وزارت خارجه فرانسه در آستانه سفر لودریان به تهران برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران را مایه بی‌ثباتی منطقه‌ دانسته بود. دانشجویان در این تجمع تاکید کردند ایران با قدرت به برنامه موشکی خود ادامه خواهد داد و روز به روز قدرتمندتر خواهد شد.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.