ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

در دادگاه "متهمان حملات داعش در تهران" چه گذشت؟

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • یکشنبه, 09 ارديبهشت 1397
 • در دادگاه

  نماینده دادستان در قرائت کیفرخواست گفت: در گزارشات وزارت اطلاعات آمده است که از این فرد اقلام تروریستی فراوانی کشف شده است که از جمله آن می‌توان به ۴ قبضه کلاشینکف، جلیقه انتحاری، گوشی تجهیز شده برای انفجار، خشاب، دوربین دید در شب، مواد شیمیایی پیشتاز، ۵۰ متر فیتیله، ۵۰ عدد چاشنی الکترونیکی، تایمر، کیت انفجاری، کشف شده است.

  در اولین جلسه محاکمه متهمان حملات تهران نماینده دادستان با استناد به اعترافات هشت متهم حاضر گفت که آنها از قصد تروریست ها  برای انجام حملات تهران آگاه بوده و با آنها برای تهیه سلاح، مخفی شدن و جابجایی همکاری کرده‌اند.

  همچنین نماینده دادستان با استناد به اعترافات گفته است که چند نفر از این متهمان با داعش "بیعت" کرده بودند، که این به معنی "بغی"و مستوجب اعدام است.

  نماینده دادستان می‌گوید "تیم عملیاتی" چهار نفره حملات تروریستی تهران اواخر بهمن ۱۳۹۵ از عراق به ایران رفتند و "تیم پشتیبانی" آنها را در شهرهای استان کرمانشاه اسکان داد. بر این مبنا، سه نفر از کسانی که از عراق به ایران رفتند، به همراه دو نفری که در ایران جذب گروه شدند، یک روز قبل از حملات راهی تهران می‌شوند. اتهام یکی از عوامل این گروه تروریستی این است که پس از خروج از ایران در سال ۱۳۹۴، در سال ۱۳۹۶ با کمربند انتحاری به ایران بازگشته و بنا بوده پس از حملات تهران، حملات دیگری را ترتیب بدهد.

  دو نفر از اعضای خانواده‌های شهدای حملات تهران و یکی از کارمندان مجلس شواری اسلامی پس از پایان صحبت‌های نماینده دادستان و به دعوت قاضی صلواتی، صحبت کردند و خواهان شدیدترین مجازات ممکن برای عوامل گروه داعش شدند.

  مشروح دادگاه را به نقل از قوه قضاییه می‌خوانیم:

  اولین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام راحل در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی و با حضور مستشاران موکلین و نماینده دادستان به صورت علنی برگزار شد. قاضی صلواتی در ابتدای این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات تروریستی مجلس و حرم امام و خیرمقدم به خانواده شهدای این حادثه و نیز تبریک ایام شعبانیه مفادی از آیین دادرسی کیفری مبنی بر عدم درج نام و مشخصات متهمین و عدم اخلال در نظم جلسه را قرائت کرد. پس از قرائت موادی از آیین دادرسی کیفری توسط قاضی صلواتی ریاست دادگاه از نماینده دادستان خواست در جایگاه حاضر شده و به قرائت کیفرخواست متهمین بپردازد.

  نماینده دادستان با حضور در جایگاه به قرائت کیفرخواست ۸ نفر از متهمین این حادثه پرداخت و گفت: در جلسه امروز کیفرخواست ۸ نفر از این متهمین قرائت می‌شود که متهم اول به اتهام بغی به علت حضور در گروهک تروریستی داعش و ورود غیرمجاز به کشور، قاچاق مهمات و اسلحه جنگی، جعل سند و شناسنامه، حمل و نگهداری سلاح جنگی، حمل و نگهداری گاز اشک‌آور در تاریخ ۲۰/۳/۹۶ بازداشت شده است.

  وی گفت: متهم دوم به اتهام معاونت در افساد فی‌الارض و حمل و نگهداری سلاح جنگی سبک و سنگین در ۱۹/۳/۹۶ بازداشت شده است. متهم سوم به اتهام معاونت در افساد فی‌الارض مستوجب اعدام، جعل شناسنامه، خرید، حمل و نگهداری اسلحه، نفر چهارم به اتهام افساد فی‌الارض، نفر پنجم به اتهام بغی به علت عضویت در گروهک تکفیری داعش، نفر ششم به اتهام معاونت افساد فی‌الارض مستوجب اعدام، خرید و حمل سلاح جنگی، نفر هفتم به اتهام معاونت در افساد فی‌الارض تهیه و حمل و نگهداری سلاح جنگی، استفاده از سند مجعول و نفر هشتم به اتهام افساد فی‌الارض مستوجب اعدام، تهیه حمل و نگهداری سلاح جنگی سبک و سنگین، مخفی کردن متهمین و اسکان تیم ترور برای آن‌ها کیفرخواست صادر شده است.

  منبع: ایسنا

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.