ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

سخنان اخیر محمدجواد لاریجانی، خوراک جدید رسانه های ضد ایرانی

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • شنبه, 19 خرداد 1397
 • سخنان اخیر محمدجواد لاریجانی، خوراک جدید رسانه های ضد ایرانی

  در حالی‌ که رسانه‌های تندروی ضد ایران در منطقه و خارج از منطقه این روزها درگیر و دار تولید انبوه اخبار علیه ایران و اقدامات ایران در منطقه هستند، سخنان اخیر محمدجواد لاریجانی، دبیر ستاد کل حقوق بشر قوه قضائیه در یک برنامه تلویزیونی در شبکه 2 صداوسیما، خوراک تازه‌ای نصیب این رسانه‌های تندرو کرده است.

  چندی پیش، محمدجواد لاریجانی در گفت وگویی در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه 2 سیما در خصوص حوادث 11 سپتامبر و ماجرای رأی دادگاه آمریکایی در محکومیت ایران در این حوادث به ایراد سخن پرداخته که بخش‌هایی از سخنان وی دستمایه رسانه‌های تندروی عربی و آمریکایی در راستای سیاه نمایی از ایران شده است.

  روز گذشته، شبکه خبری العربیه با بازتاب این بخش از سخنان دبیر ستاد کل حقوق بشر قوه قضائیه نوشته است: «محمدجواد لاریجانی، معاون رئیس قوه قضائیه فاش کرد ایران رفت‌وآمد اعضای القاعده و عاملان حملات 11 سپتامبر را تسهیل کرد و اجازه داده بدون اینکه پاسپورت‌هایشان مهر شود، از این کشور گذر کنند.»

  این شبکه خبری، سخنان محمدجواد لاریجانی را نمونه‌ای از افشاگری از روابط پیچیده و سری میان ایران و اعضای القاعده مطرح کرده است و با تیتر نیت دار خود: «اعتراف ایران به تسهیل عبور و مرور عاملان حملات یازده سپتامبر» مستقیم تلاش کرده است، ایران را متهم به ارتباط نزدیک با موضوع حوادث یازده سپتامبر کند.

  محمدجواد لاریجانی در گفت وگوی ویژه خبری در بخش‌هایی از سخنان خود که مورد توجه این رسانه قرار گرفته، بیان کرده است: گزارش کمیسیون یازده سپتامبر ـ که یک گزارش تفصیلی است و شخصیت‌هایی مثل لی همیلتون و امثال این‌ها ریاست این کمیسیون را بر عهده داشتند ـ در صفحات فکر کنم 240 یا 241 این گزارش، دو یا سه صفحه راجع به ایران است. یک سؤال مطرح کردند که ایران در این قضایا چه نقشی می‌توانسته داشته باشد؟

  این بخش از سخنان محمدجواد لاریجانی در شبکه خبری العربیه اساسی مورد توجه قرارگرفته است و رسانه‌های تندروی دیگر آمریکایی و غربی نیز با استناد به این بخش از سخنان لاریجانی بر حجم این تولید خبر علیه ایران افزوده‌اند. از جمله نشریه «واشنگتن فری بیکان» که در تیتری مشابه با تیتر العربیه به این بخش از سخنان لاریجانی و گزارش شبکه خبری سعودی پرداخته و ایران را به دست داشتن در حوادث یازده سپتامبر متهم کرده است.

  منبع: تابناک

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.