ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

شرایط وام ازدواج 15 میلیون تومانی

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • پنج شنبه, 03 اسفند 1396
 • شرایط وام ازدواج 15 میلیون تومانی

  بانکها از ابتدای روی کار آمدن دولت دوازدهم 550 هزار وام ازدواج پرداخت کرده اند که این موجب شد رئیس جمهور دستور افزایش این وام به مبلغ 15 میلیون تومان را بدهد.

  وی گفت: پرداخت تسهیلات 15 میلیون تومانی ازدواج از ابتدای سال آینده آغاز می شود.

  تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج ها در سال ۱۳۹۷ یکصد و پنجاه میلیون (۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال با دوره بازپرداخت پنج‌ ساله می‌باشد. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است گزارش عملکرد این بند را هر شش ماه یک بار به کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

  به گفته سیده فاطمه ذوالقدر این مصوبه به پیشنهاد مشترک کمیسیون فرهنگی و فراکسیون زنان مجلس و تصویب کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ به لایحه بودجه سال آینده اضافه شد.

  شرایط و مراحل پرداخت وام تغییر نمی‌کند

  معاون ساماندهی امور جوانان همچنین شرایط پرداخت وام ازدواج را بر اساس دستورالعمل، ضوابط و مراحل سال گذشته اعلام کرد و گفت: این وام به طور یکسان در سراسر کشور پرداخت می‌شود. همچنین به علت پرداخت سریع وام و نبود لیست انتظار ، اولویت خاصی برای پرداخت آن به زوجین منظور نشده است و همه زوج های جوان کشور می توانند از آن بهره مند شوند.

  بازپرداخت وام

  در صورت تصویب تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی ازدواج میزان اقساط تسهیلات فوق در صورتی که بازپرداخت آن نیز یک سال افزایش پیدا کرده و به پنج سال برسد حدود ۲۵۵ هزار تومان خواهد شد. همچنین اگر بانک مرکزی پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی را برای مدت ۴ سال تعیین کند گیرندگان این تسهیلات باید ماهانه حدود ۳۱۵ هزار تومان به بانک پرداخت نمایند. نرخ تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج چهار درصد بوده و به هر نفر تنها یک بار پرداخت می شود.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.