ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

وام مسکن خانه اولی ها 200 میلیون تومان شد

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • یکشنبه, 19 فروردين 1397
 • وام مسکن خانه اولی ها 200 میلیون تومان شد

  محمد حسن مرادی مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت : مطابق آمارهای افتتاح حساب و ثبت نام متقاضیان واجد شرایط تسهیلات صندوق یکم، ورود خانه اولی ها به سرعت رو به افزایش می باشد به شکلی که تعداد سپرده گذاران از ظرفیت برنامه ریزی شده گذشته است.

  حامد مظاهریان، معاون وزیر راه و شهرسازی در یک نشست خبری اظهار کرد: خوشحالیم به اطلاع برسانیم که شورای پول و اعتبار رقم تسهیلات سپرده پس انداز مسکن یکم را از ۸۰ به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش داد.

  بنابراین به هر زوج ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات تعلق می گیرد که می تواند در توانمند کردن آنها کمک بسزایی انجام دهد.

  نحوه دریافت و اقساط وام 200 میلیون تومانی

  قسط وام 200 میلیون تومانی خرید مسکن، ماهانه 5 میلیون و 300 هزار تومان است، این تسهیلات با نرخ بالای 20 درصد قابل پرداخت است.بانک پرداخت کننده ی این تسهیلات 10 در صد وام را تا زمان پرداخت اقساط ، نزد خود نگه میدارد و سود 10 درصدی برای این میزان سپرده  به وام گیرنده پرداخت میکند. متقاضیان تسهیلات خرید مسکن میتوانندعلاوه برمراجعه به فرابورس، و شعب بانک مسکن برای دریافت وام 70 میلیونی اوراق و 100 میلیونی اوراق، به شعب بانک های خصوصی نیز مراجعه کنند.

  تاثیرات وام 200 میلیون تومانی

  انتشار این خبر، واکنش‌های مثبت و منفی متعددی را در پی داشت. برخی از کارشناسان معتقدند افزایش رقم وام سبب ایجاد تورم مجدد در قیمت مسکن می شود، کما اینکه افزایش قیمتی که در ماههای دی و بهمن سال گذشته شاهد بودیم، از آثار افزایش تعداد وام های صندوق مسکن یکم بود که سبب شد تا هم واحدهای مسکونی میان و کوچک‌متراژ، کمیاب و گران شود و هم قدرت خرید خانوارها و میزان اثرگذاری وام های مسکن موجود به خصوص در تهران و کلانشهرها، به شدت کاهش یابد.

  تایید طرح وام 200 میلیون تومانی از جانب آقای روحانی

  عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در خصوص احتمال افزایش وام خرید مسکن در سال جاری گفت: شورای پول و اعتبار هنوز افزایش وام مسکن را تصویب نکرده است، اما وزارت راه و شهرسازی متقاضی افزایش سقف وام مسکن است. ضمن اینکه تقاضای کاهش سود وام مسکن به 6 درصد را نیز ارائه کرده‌ایم که رئیس‌جمهوری آن را تأیید کرده است و تصویب خواهد شد.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.