ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

پیشنهاد جدید ماکرون برای حفظ برجام

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • چهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397
 • پیشنهاد جدید ماکرون برای حفظ برجام

  رئیس‌جمهور فرانسه، گفته هدف پیشنهادش به ترامپ این نیست که از یک توافق به توافق دیگر منتقل شود. بلکه به گفته او توافق جدید، علاوه بر تحمیل موانع دائمی بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران، توسعه موشک‌های بالستیک و فعالیت‌های ایران در منطقه را محدود خواهد کرد.

  رئیس‌جمهور فرانسه برای حفظ توافق هسته‌ای توافق جدیدی به همتای آمریکایی‌اش پیشنهاد کرد.  همزمان با سفر امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، به واشنگتن تلاش‌ها برای حفظ برجام بیشتر شده است. ماکرون که در این سفر از اهمیت حفظ توافق هسته‌ای سخن گفته بود، توافق جدیدی به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، پیشنهاد کرد که بر مسائل غیرهسته‌ای ایران تمرکز دارد.

  به گفته گاردین این توافق برای "مماشات" با ترامپ طراحی شده و بر مهار قدرت نظامی ایران و فعالیت‌های منطقه‌ای آن متمرکز است.

  ماکرون در واشنگتن گفت: "من همیشه گفتم که ما نباید برجام را پاره کنیم ... . این راه حل خوبی نخواهد بود." رئیس‌جمهور فرانسه، گفته هدف پیشنهادش به ترامپ این نیست که از یک توافق به توافق دیگر منتقل شود. بلکه به گفته او توافق جدید، علاوه بر تحمیل موانع دائمی بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران، توسعه موشک‌های بالستیک و فعالیت‌های ایران در منطقه را محدود خواهد کرد.

  بنا به ادعای گاردین این توافق جدید شامل قدرت‌های منطقه‌ای نظیر روسیه و ایران خواهد شد. ماکرون تصریح کرده گفت‌وگو‌های او با ترامپ، "هموار کردن راه برای یک توافق جدید را ممکن می‌سازد."

  اظهارات ماکرون و ترامپ نشان داد آن‌ها به یک تفاهم نزدیک شده‌اند. ترامپ در پایان نشست خبری مشترک با ماکرون گفت: "ما می‌توانیم تغییر کنیم و می‌‎توانیم انعطاف‌پذیر باشیم. در زندگی، شما باید انعطاف‌پذیر باشید. " از سوی دیگر، ماکرون اعلام کرده مقامات آمریکایی و فرانسوی "بشدت" مشغول کار بر روی تدوین یک رویکرد مشترک درباره ایران و منطقه هستند.

  ماکرون افزود: "در خصوص ایران، ما درباره برجام اختلافاتی داریم، اما من فکر می‌کنم ما با اتخاذ تصمیم برای کار بر روی یک توافق، یک توافق کلی، بر آن (اختلافات) غلبه می‌کنیم. "

  به گفته بلومبرگ، ماکرون خواستار این شده که توافق جدید، باید فعالیت هسته‌ای ایران را متوقف کند و به برنامه موشک‌های بالستیکی خاتمه دهد و نفوذ گسترده ایران در خاورمیانه را مهار کند.

  منبع: فرارو

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.