ویدئو مشروح
انزو
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
تیتر روزنامه ها
تیتر روزنامه های ورزشی
10 مطالب برتر سایت مشروح
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
ماجرای خودکشی هیتلر و همسرش
راه هایی متفاوت برای گفتن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
زندگینامه بزرگان دینی
زندگینامه سید محمد خاتمی
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
زندگینامه کامل محمدرضا گلزار بازیگر و سوپراستار سینمای ایران به همراه فیلمشناسی کامل و همچنین عکس های کودکی و قدیمی تا جدیدترین تصاویر “محمدرضا گلزار” را در مشروح تماشا کنید.
بيل گيتس ثروتمندترين مرد جهان است كه 11 سال متوالي برنده اين عنوان بوده و دارايي او در حدود 51 ميليارد دلار تخمين زده مي‌‌شود.
استیو جابز یکی از مؤسسان شرکت بزرگ اپل و از اسطوره‌های دنیای فناوری است. روند زندگی و موفقیت‌های او می‌تواند برای هر فردی الهام‌بخش باشد.
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

جلسه تعیین هزینه خواروبار کارگران

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • پنج شنبه, 10 اسفند 1396
 • جلسه تعیین هزینه خواروبار کارگران

  فرامرز توفیقی، عضو کارگری شورای عالی کار ، با اشاره به  دستمزد سال97 افزود: جلسات هم اندیشی کارگران در کمیته مزد  بیشتر هم‌اندیشی برای ارتقای سطح قدرت خرید کارگران نسبت به سال‌های گذشته بود.

  وی ادامه داد: با بررسی‌های انجام شده، قدرت خرید کارگران نسبت به سال گذشته کاهش داشته است و اگر بخواهیم رقمی در این باره اعلام کنیم، مشخص می‌شود که دستمزد فعلی 150درصد نسبت به هزینه‌های سبد معیشت که شامل حداقل‌هاست، عقب‌ماندگی دارد.

  به دلیل نداشتن قدرت خرید کارگران تا دو سال آینده دچار بحران‌های اجتماعی و اقتصادی می‌شویم.

  ناصر چمنی ، یک فعال صنفی کارگری با اشاره به شرایط اقتصادی کنونی کشور، می گوید:‌ «جامعه به‌سوی رکود اقتصادی می‌رود اما شاید یک موضوع مهم را دولتمردان و کارفرمایان فراموش کرده‌اند و آن اینکه حدود 42 میلیون نفر خانوار کارگر هستیم و اگر خانواری قدرت خرید نداشته باشد،‌ یقین داشته باشید ما در یکی دو سال آینده دچار بحران‌های اجتماعی، رکود اقتصادی شدیدتر همراه با تورم خواهیم بود.»

  وی این شرایط را اینگونه تحلیل می‌کند: «وقتی نصف بیشتر از جامعه قدتر خرید خود را از دست بدهند که داده‌اند،‌ کارخانه‌ای توان تولید نخواهد داشت چون خریداری وجود ندارد و از آن طرف نیز مشکلات رکود افزایش می‌یابد و در حقیقت هرقدر کارگر فقیرتر باشد،‌ مشکلات اجتماعی ما نیز بیشتر خواهد شد.»

  هدف از تعیین هزینه سبد معیشت کارگران ، مشخص شدن فاصله میزان دستمزد فعلی نیروی کار تا هزینه معیشت و ارائه راهکاری برای جبران این فاصله در شورای عالی کار است. قرار است حداقل دستمزد سال ۹۷ در جلسه هفته آخر اسفند ماه شورای عالی کار تعیین شود.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.