ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

ویزای کاغذی ایران تا قبل از ماه رمضان حذف می‌شود

 • نویسنده: علی اصغر قره داغی
 • پنج شنبه, 07 دی 1396
 • ویزای کاغذی ایران تا قبل از ماه رمضان حذف می‌شود

  معاون کنسولی وزارت امور خارجه گفت: تا قبل از ماه مبارک رمضان، روادید کاغذی را حذف می‌کنیم.
  به گزارش خبرنگار مهر، جلسه هم‌اندیشی تورگردانان با حضور نمایندگان مجلس، مسئولان سازمان میراث فرهنگی و فعالان گردشگری شب گذشته برگزار شد.

  در این برنامه حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه گفت: باید کمیته‌ اجرایی در سازمان میراث فرهنگی با همکاری فراکسیون گردشگری مجلس، مشکلات توسعه گردشگری را آسیب‌شناسی کند و همه با هم برنامه‌ای جامع برای توسعه صنعت گردشگری تدوین کنیم.

  وی ادامه داد: ارزش ورود یک گردشگر به کشور از ۱۳۰۰ تا ۱۳۵۰ دلار است. باید حداقل ۲۰ درصد درآمد حاصل از گردشگری، صرف رونق و توسعه گردشگری شود. ما برای هر بشکه نفت، ۷ تا ۱۰ دلار هزینه می‌کنیم. اما چرا درآمد حاصل از گردشگری برای این صنعت هزینه نمی‌شود؛ مجلس در این زمینه باید کمک کند.

  قشقاوی افزود: من قول می‌دهم تا قبل از ماه رمضان در سرتاسر جهان، روادید کاغذی را برداریم؛ اگر این کار را نکردیم، ما را محاکمه کنید.

  معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه تصریح کرد: کشور در حال تجربه دوره گذار است و ما برای توسعه کشور، نیازمندیم که وابستگی به نفت را کاهش دهیم؛ این اتفاق تحقق پیدا نمی‌کند، مگر اینکه نگاه همه به جذب گردشگر متمرکز باشد.

  قشقاوی خاطرنشان کرد: باید به ترکیه نگاه کنید و ببینید که آنها در حوزه گردشگری چه کرده‌اند. ما ۷۴ نمایندگی خارجی برای صدور روادید الکترونیکی ایجاد کرده‌ایم، اما چرا از ظرفیت ایرانی‌های مقیم برای جذب گردشگر استفاده نمی‌شود؟

  در ادامه این برنامه، ابراهیم پورفرج رئیس جامعه تورگردانان کشور نیز گفت: همه تلاش ما این بوده که در کنار دولت باشیم، نه در مقابل آن. سازمان میراث فرهنگی تنها هماهنگ‌کننده است؛ امیدوارم همه سازمان‌ها خودشان را هماهنگ با بخش خصوصی و سازمان میراث فرهنگی کنند. ما قبلاً در حوزه صدور ویزا مشکلات زیادی داشتیم، اما وزارت خارجه تنها جایی بود که در چند سال اخیر اراده کرد تا مشکل ویزا را حل کند.

  همچنین مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی گفت: سوم فروردین ماه با حضور رئیس‌جمهور و ۱۲ کشور دیگر که نوروز را به صورت رسمی ارزش‌گذاری کرده‌اند، مراسم «تبریز ۲۰۱۸» را برگزار می‌کنیم. اکنون افکار عمومی آماده پذیرایی از مهمانان «تبریز ۲۰۱۸» هستند.

  در ادامه شهاب‌الدین بی‌مقدار نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به غیر از دو شهر، ما در بقیه جاها مشکل فرهنگی و عدم قائل شدن تخفیف به گردشگر را شاهد هستیم.

  وی ادامه داد: من پیشنهاد کرده‌ام دو درصد به کالاهای وارداتی به غیر از کالاهای اساسی، اضافه شود و برای توسعه صادرات در حوزه گردشگری هزینه شود، چون ما نیاز داریم که ایران را تبلیغ کنیم.

  بی‌مقدار همچنین تأکید کرد که تبریز ۲۰۱۸ را جدی بگیرید چرا که دولت در این زمینه کاری انجام نداده است.

  پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: برای صدور انقلاب به کشورهای دیگر، کافی است که گردشگر وارد ایران شود.

  در این برنامه مجتبی خسروتاج رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، مهدی جمالی‌نژاد شهردار یزد، مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی، شهاب‌الدین بی‌مقدار نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کردند. همچنین قرار بود تا علی‌اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این برنامه حضور داشته باشد، اما به این برنامه نرسید.

  منبع: مهر

  : تگ ها

  ویزا

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.