ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

نشست رئیسان جمهوری روسیه، ترکیه و ایران درباره آینده سوریه

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • چهارشنبه, 15 فروردين 1397
 • نشست رئیسان جمهوری روسیه، ترکیه و ایران درباره آینده سوریه

  نشست سه جانبه آینده سوریه با شرکت ولادیمیر پوتین، رجب طیب اردوغان و حسن روحانی، رئیسان جمهوری روسیه، ترکیه و ایران در آنکارا، پایتخت ترکیه، آغاز به کار کرده است.

  آقای روحانی روز چهارشنبه، ١٥ فروردین (٤ آوریل)، وارد آنکارا، پایتخت ترکیه شد و مورد رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور، قرار گرفت و سپس با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نیز دیدار کرد. در جنگ داخلی سوریه، روسیه و ایران حامیان بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور هستند در حالیکه ترکیه از برخی گروه‌های مخالف او حمایت می‌کند. با اینهمه، پس از دیدار رهبران روسیه و ترکیه در سال گذشته میلادی، دو طرف بر سر تلاش برای خاتمه دادن به جنگ داخلی سوریه و یافتن راه حلی سیاسی برای بحران داخلی آن کشور به توافق رسیدند. در پی این توافق، از ایران نیز برای کمک به این روند دعوت به عمل آمد.

  به ابتکار سه کشور جلساتی با شرکت نمایندگان برخی طرف‌های درگیر در جنگ داخلی سوریه در آستانه، پایتخت قزاقستان، برگزار شده است. دستور کار نشست آنکارا بررسی پیشرفت روند مذاکرات آستانه عنوان شده است.

  دور اول مشورت رئیسان جمهوری روسیه، ترکیه و ایران در نوامبر سال گذشته در شهر سوچی، روسیه، برگزار شد و سه کشور خود را ضامن برقراری آتش بس، کمک رسانی به غیرنظامیان و حل و فصل سیاسی بحران سوریه عنوان کردند.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.