ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

حسن روحانی : برنامه ای برای ملاقات با ترامپ ندارم !

 • نویسنده: مائده چراغی
 • سه شنبه, 03 مهر 1397
 • حسن روحانی : برنامه ای برای ملاقات با ترامپ ندارم !

  حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است اعلام کرد که در جریان این سفر برنامه ای برای دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ندارد.

  رئیس جمهوری ایران در مصاحبه با شبکه «ان بی سی» تاکید کرد که واشنگتن تنها دست به تهدید و تحریم علیه ایران زده است.

  حسن روحانی اظهار داشت: «به طور طبیعی اگر کسی مایل به دیدار و گفتگو و پیشرفت در رابطه است، آن فرد از ابزار تحریم و تهدید استفاده نمی کند و همه قدرتش را علیه یک کشور دیگر به کار نمی گیرد.»

  وی در مورد مقایسه رابطه آمریکا با دو کشور ایران و کره شمالی اظهار داشت: «مدل کره شمالی نمی تواند مدل درستی باشد زیرا ما نمی توانیم چنین مقایسه هایی انجام دهیم. البته مطمئنا مدل هایی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد.»

  رئیس جمهوری ایران تهدید آمریکا برای به صفر رساندن فروش نفت ایران را «توخالی» توصیف کرد و افزود: «ایالات متحده قادر نیست فروش نفت ما را به سفر برساند.»

  وی پیش شرط گفتگو بین تهران و واشنگتن را جبران خسارت هایی دانست که با خروج آمریکا از برجام به وجود آمده است. حسن روحانی در مورد تهدید ایران به بستن تنگه هرمز گفت: «اگر آمریکا مایل به استفاده از زور برای تحریم صنعت نفت ایران است مطمئنا با پاسخ مناسب روبرو خواهد شد.»

  وی در پاسخ به این پرسش که آیا با این سخنان به دنبال تهدید دونالد ترامپ است اظهار داشت: «این یک تهدید نیست. واقعیت است. اگر آب های خلیج فارس قرار است باز و امن باشد باید برای همه اینگونه باشد.»

  رئیس جمهوری ایران قرار است امروز سه شنبه سوم مهر ماه 97 در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کند.

  منبع : دنیای اقتصاد - تابناک

  نظر (1)

  • مجید

   03 مهر 1397 در 05:45 |
   بنام خدا اقای روحانی در لحظه تصمیم بگیرید.دعا وجان ملت ایران پشتوانه شماست.از هیچ چیز حتی تهدید نهراسید.با هرکس مذاکره میکنید فکر کنید ترامپاست.بی تعهدی ترامپ را به همه ثابت کنید.از خدا غافل نشوید.
   رب هب لی حکماو الحقنی بالصالحین

   پاسخ

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.