ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

فهرست طرفداران فامیل بازی در شورای شهر !

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • پنج شنبه, 12 مهر 1397
 • فهرست طرفداران فامیل بازی در شورای شهر !

  محمدجواد حق‌شناس، ناهید خداکرمی، محمدسالاری، محمد علیخانی و افشین حبیب‌زاده؛ این‌ها نمایندگان عضو شورای شهر پایتخت هستند که به طرح ممنوعیت به کارگیری بستگان اعضای شورا در شهرداری رأی منفی داده‌اند!

  به عبارت دیگر، آن‌ها موافق واگذاری پروژه‌های پولساز شهرداری به اقوام و آشنایان خودشان و همکاران‌شان در شورای شهر هستند؛ ضمن اینکه احمد مسجدجامعی نماینده مشتاق تهرانگردی هم به رغم حضور در جلسه رأی نداد. هنگام تصمیم‌گیری برای این طرح در شورای شهر هم علی اعطا، شهربانو امانی و ابراهیم امینی غایب بودند.

  براساس این طرح معامله با بستگان مدیران ارشد شهرداری و واحد‌های تابعه که بیش از یک‌چهارم سرمایه شرکت را دارند یا مدیرعامل یا در هیئت مدیره عضویت دارند یا حتی مشاور هستند ممنوع است. بر همین اساس شهرداری تهران مکلف است، تمامی قرارداد‌هایی را که برخلاف این مصوبه باشد، ملغی کند.

  درخواست دو میلیارد دلاری هاشمی از رهبر انقلاب!(کلیک کنید)

  همچنین انعقاد هرگونه رابطه استخدامی با بستگان مدیران ارشد شهرداری در زمانی که وی در شهرداری است، ممنوع خواهد بود.

  براساس این طرح، مدیران و کارکنان شهرداری به هیچ‌وجه مجاز به دریافت هدیه از ارباب رجوع نیستند. ضمن اینکه سفر‌های خارجی مدیران شهرداری شفاف‌سازی و روی سایت منتشر می‌شود و در صورت وقوع تخلفات نوع تخلف مدیر در هیئت‌رسیدگی به تخلفات اداری سازمان بازرسی بررسی می‌شود.

  روز سه‌شنبه بررسی این طرح در دستور جلسه قرار گرفت و حجت نظری عضو جوان شورای شهر تهران در حین بررسی طرح پیشنهاد داد که ممنوعیت به‌کارگیری بستگان اعضای شورای شهر هم در این طرح دیده شوند، که البته موافق و مخالفانی داشت و در نهایت با ۱۲رأی این پیشنهاد تأیید شد. محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل‌و‌نقل شورای شهر و فرزند نماینده سابق قزوین در مجلس که مخالف پیشنهاد عضو شورا درخصوص ممنوعیت به کارگیری بستگان اعضای شورا بود، مدعی شد که «طرح ممنوعیت به کارگیری بستگان در شهرداری تهران را خودمان پیشنهاد داده و امضا کرده‌ایم، اما یکی از اعضا روزگذشته پیشنهادی داد که ربطی به این طرح نداشت و خواست ممنوعیت استخدام بستگان اعضای شورای شهر هم در این طرح آورده شود. ما معتقد بودیم این پیشنهاد ناقص و نپخته است، شورا خودش قانون دارد و جای همچنین تصمیماتی در خود قانون است.»

  علیخانی هم چند هفته قبل همراه با کاروان ورزشی بازی‌های آسیایی، راهی اندونزی شد و عکسی از خودش در اینستاگرامش قرار داد، اما به محض شروع انتقاد‌ها بلافاصله عکسش را حذف کرد و مدعی شد که به دلیل کمک‌های مالی به یکی از فدراسیون‌ها روانه اندونزی شده است. باید از وی پرسید: هزینه کمک‌های مالی به فدراسیون از ثروت شخصی‌اش بوده یا شورای شهر؟ آیا کلانشهر تهران با انبوهی از معضلات اجتماعی برای کمک مالی مورد دلپذیری نبوده است؟

  اما از مخالفان طرح ممنوعیت واگذاری پروژه‌های شهری به اقوام و نزدیکان دقیقاً باید پرسید، برای چه و با چه توجیهی با این طرح مخالفت کرده‌اند؟ یعنی پروژه‌های شهری در دست اقوام ایشان است و این طرح مانع چپاول بیشتر دوستان و نزدیکان بوده و خاطر مبارکان را آزرده است؟! راجع به چنین تصمیمات و مخالفت‌های خارق‌العاده‌ای دست مردم که ظاهراً فعلاً و تا سه سال دیگر به شما نمی‌رسد، ولی چوب خدا که بی‌صداست!

  منابع: فردا - مشرق

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.