ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

تلاش ها برای همسان‌سازی مهریه و درآمد

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • یکشنبه, 15 مهر 1397
 • تلاش ها برای همسان‌سازی مهریه و درآمد

  عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: برخی از نمایندگان به دنبال به روز کردن قانون مهریه هستند.

  محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه ورودی زندان‌ها در طی سالیان گذشته به دلیل جرائم و مشکلات مختلف ازجمله عدم توانایی پرداخت مهریه افزایش پیدا کرده است، گفت: بنابراین برخی از نمایندگان بحث کاهش کف مهریه را پیگیری می‌کنند.

  وی با بیان اینکه طرحی از سوی نمایندگان برای کاهش کف مهریه به ۵۵ سکه تدوین شده است، افزود: وکلای ملت برای کاهش مشکلات زندان‌ها و حفظ بنیاد خانواده این طرح را آماده کردند.

  عضو کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر اینکه با شرایط فعلی اقتصادی پرداخت مهریه‌های بالا ممکن نیست، ادامه داد: برخی از نمایندگان به دنبال به روز کردن قانون مهریه هستند.

  پور مختار با بیان اینکه با توجه به افزایش قیمت سکه پرداخت ماهانه یک سکه از توان بسیاری از مردان خارج است، افزود: قوه قضائیه درگذشته روال قانونی را در نظر گرفت مبنی بر اینکه برای پرداخت مهریه بیش از ۱۱۰ سکه برخورد قضایی نمی‌شود؛ یعنی به دلیل عدم تامین مهریه از مجازات حبس استفاده نمی‌کند، اما ممکن است به دلیل افزایش قیمت طلا و سکه بتوان ۱۱۰ سکه را به ۵۵ سکه کاهش داد.

  نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس با بیان اینکه وکلای ملت به دنبال به روز کردن قانون مهریه هستند، تصریح کرد: ما شاهد این هستیم که در وضعیت فعلی افرادی که قبلا مثلا ماهیانه یک میلیون تومان برای خرید سکه جهت پرداخت مهریه هزینه می‌کردند، در حال حاضر باید ماهیانه سه میلیون تومان بپردازند، این در حالی است که فرد ممکن است ۲ میلیون حقوق بگیرد؛ بنابراین باید به فکر همسان‌سازی درآمد و مهریه بود.

  منابع: فردا - تسنیم

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.