ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

شرایط اعزام پرستار به قطر

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • چهارشنبه, 15 فروردين 1397
 • شرایط اعزام پرستار به قطر

  در سراسر جهان مشاغلی هست که در بازار کار نیاز زیادی به آن وجود دارد. کمبودی که حالا در جامعه سلامت جهانی خودنمایی می‌کند؛ کمبود نیروی کار پرستاری، پدیده‌ای که می‌رود تا جامعه سلامت را از پای دربیاورد.

  البته این پدیده جهانی است و درحال حاضر جامعه سلامت جهانی با کمبود ٢٨میلیون نفر نیروی پرستاری روبه‌رو است، آماری که در نشست جامعه جهانی پرستاری در ژنو اعلام شد. مسأله‌ای که کشورهای توسعه‌یافته را بر آن داشته تا به جذب نیروهای آموزش‌دیده سایر کشورها اقدام کنند.

  «محمدعلی جلایر» وابسته کار جمهوری اسلامی ایران در قطر روز چهارشنبه با اعلام این موضوع گفت ؛ استخدام پرستاران در چارچوب اجرای تفاهم نامه همکاری کار و کارگری ایران و قطر انجام می شود که بهمن ماه سال 1396 با حضور هیاتی از وزارت کار قطر در تهران امضا شد.

  وی افزود: بر اساس این توافق و در مرحله اول قرار است یک شرکت خصوصی قطری بخشی از کادر پرستاری خود را از طریق ایران تامین کند.

  محمد علی جلایر در مورد فعالیت پرستاران ایرانی در قطر اظهار داشت: « پذیرفته شدگان در مراکز بیمارستانی، کلینیک های درمانی و تخصصی، کلینیک مدارس و یا به صورت پرستار خصوصی در منازل به کار گرفته می شوند.» بنا به اعلام وابسته کار ایران در قطر پیش از این طی دهه گذشته بیش از ۸۰ پرستار ایرانی به قطر اعزام شده بودند که اکنون تعداد کمی از آنها در این کشور حاشیه خلیج فارس باقی مانده اند.

  محمد احمدپور، رییس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران گفت: در چارچوب اجرای یادداشت تفاهم «ساماندهی اشتغال نیروی کار ایرانی در قطر» که اردیبهشت سال ۱۳٨٧ بین نمایندگان ۲ کشور امضا شد، پرستاران ایرانی امکان استخدام در این کشور را یافته اند.

  وی ادامه داد: علاقه مندان می توانند ضمن پذیرش این اصل از نظر حقوقی که ارسال رزومه (اطلاعات شخصی) هیچگونه تعهدی برای اصکابا ایجاد نمی کند، رزومه های خود را به رایانه رسمی انجمن به نشانی info@scaba.ir ارسال یا در سامانه این انجمن ثبت نام کنند. متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانند با دفتر اصکابا به شماره 88886875 تماس بگیرند.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.