ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

اخذ مجوز برای احداث پلاسکو دوم

 • نویسنده: رامین پنجه ء
 • شنبه, 02 تیر 1397
 • اخذ مجوز برای احداث پلاسکو دوم

  استاندار تهران در گفت و گو با ایسنا با اشاره به آغاز گودبرداری ساختمان پلاسکو گفت: بنیاد مستضعفان موظف است ظرف دو ماه آینده با ارائه طرح‌های این ساختمان از شهرداری تهران مجوز دریافت کند  و البته ساختمان پشتی پلاسکو نیز با رأی اکثریت کسبه مقاوم سازی خواهد شد.

  محمدحسین مقیمی در تشریح آخرین تصمیمات درباره بازسازی ساختمان پلاسکو گفت: در روز عید فطر تنها خاکبرداری این ساختمان آغاز شد که نیاز به دریافت مجوز نداشت ولی بی تردید برای بحث‌های فنی ظرف مدت دو ماه باید طرح‌های بازسازی این ساختمان تکمیل و پس از اخذ مجوز از شهرداری تهران کار بازسازی آغاز شود.

  همچنین ادامه داد: در خصوص ساختمان پلاسکو نیز مثل هر ساخت وساز دیگری اولین گام دریافت مجور ساخت از شهرداری است. پس از آتش سوزی ساختمان پلاسکو همه مسئولین اظهار نظرهایی کردند و قول‌هایی را مطرح کردند. در حالی که ۱۷ ماه از آتش سوزی این ساختمان گذشت و در خصوص بازسازی اقدام عملی صورت نگرفت.

  استاندار تهران افزود: کسبه این ساختمان محل کسب و کارشان را از دست داده‌اند و باید هر چه زودتر نسبت به بازسازی این ساختمان و تعیین تکلیف کسبه کاری انجام می‌شد.

  وی تاکید کرد: تا بهمن ماه سال گذشته کار بازسازی ساختمان پلاسکو و مسائل مختلف آن در ریاست جمهوری دنبال می‌شد اما پس از اینکه این موضوع به استانداری تهران واگذار شد جلساتی را برگزار کردیم و نظرات کارشناسی را گرفتیم.

  اخذ مجوز برای احداث پلاسکو دوم

  مقیمی در خصوص ارگان هایی که به ساخت پلاسکوی دوم نظارت دارند افزود: برای ساخت ساختمان پلاسکو نیز مقرر شد با مجوز شهرداری بدون پرداخت عوارض، خاکبرداری آغاز شود و پس از دو ماه با ارائه طرح از سوی بنیاد مستضعفان و موافقت شهرداری، ساختمان وارد فاز عملیاتی شده و تا عید فطر دو سال آینده به بهره برداری برسد. مسائل فنی ساختمان پلاسکو با شهرداری و نظام مهندسی است و ساختمان طبق ضوابط شهرداری ساخته خواهد شد.

  مقیمی با بیان اینکه اموال و زندگی ۵۰۰ خانوار در این حادثه دچار خسارت شده و باید نسبت به تعیین تکلیف آنها زودتر اقدام می‌شد، افزود: کسبه ساختمان حداکثر همکاری را داشتند و ما نیز تکالیفی بر عهده داریم. جلسات رسیدگی به موانع ساخت این ساختمان برگزار شد و توافقاتی میان دستگاه‌های ذیربط صورت گرفت. بنیاد مستضعفان فرصت دارد طی دو ماه آینده با رعایت مسائل فنی و ایمنی و با دستور شهرداری کار گودبرداری را انجام دهد و در همین مدت پروانه ساخت را اخذ کند و طرح خود را به تایید نظام مهندسی و شهرداری برساند.

  وی درباره نگرانی یکی از اعضا شورای اسلامی شهر تهران گفت: جلسه‌ای با این اعضا برگزار شد و همه مسائل مختلف این ساختمان برای آنها تشریح شد. در همین جلسه مقرر شد که بنیاد مستضعفان ظرف دو ماه آینده مجوز ساخت و ساز را از شهرداری تهران دریافت کند. همچنین در خصوص ساختمان پشتی پلاسکو نیز بر اساس رأی "نصف+۱" کسبه این ساختمان با هزینه خودشان و بر اساس تایید نظام مهندسی مقاوم سازی خواهد شد.

  منابع: ایسنا

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.