ویدئو مشروح
انزو
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
تیتر روزنامه ها
تیتر روزنامه های ورزشی
10 مطالب برتر سایت مشروح
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
ماجرای خودکشی هیتلر و همسرش
راه هایی متفاوت برای گفتن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
زندگینامه بزرگان دینی
زندگینامه سید محمد خاتمی
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
زندگینامه کامل محمدرضا گلزار بازیگر و سوپراستار سینمای ایران به همراه فیلمشناسی کامل و همچنین عکس های کودکی و قدیمی تا جدیدترین تصاویر “محمدرضا گلزار” را در مشروح تماشا کنید.
بيل گيتس ثروتمندترين مرد جهان است كه 11 سال متوالي برنده اين عنوان بوده و دارايي او در حدود 51 ميليارد دلار تخمين زده مي‌‌شود.
استیو جابز یکی از مؤسسان شرکت بزرگ اپل و از اسطوره‌های دنیای فناوری است. روند زندگی و موفقیت‌های او می‌تواند برای هر فردی الهام‌بخش باشد.
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

پیشنهاد تشکیل کشور مستقل قم

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • پنج شنبه, 30 فروردين 1397
 • پیشنهاد تشکیل کشور مستقل قم

  مدیر یکی از مراکز مذهبی ایران پیشنهاد داده که قم به یک کشور مستقل مانند واتیکان تبدیل شود تا مرکز رهبری دینی شیعیان جهان باشد.

  احمد زادهوش، مدیر جامعه المرتضی، گفته است زمان آن رسیده که قم به کشوری با مرزهای جغرافیایی مشخص، با پرچمی مخصوص و قانون اساسی مختص این کشور تبدیل شود و در مجامع بین‌المللی پذیرنده سفرای کشورهای دیگر باشد.

  جامعه المرتضی یک بنیاد تربیت مبلغ دینی و آموزش زبان به روحانیون برای ارتباط با کشورهای دیگر است.

  آقای زادهوش گفته حوزه‌های مذهبی دیگر مانند الازهر در مصر "به علت وابستگی شدید به حکومت‌ها" هنوز به "چنین بلوغی" نرسیده‌اند که به نظام رهبری دینی تبدیل شوند اما به اعتقاد او، حوزه علمیه قم این توانایی را دارد. مدیر جامعه المرتضی پیشنهاد داده که این موضوع یا در مجلس به تصویب برسد یا به رأی مردم واگذار شود و با اختصاص چند پالایشگاه و موسسه اقتصادی نیازهای مالی "کشور مستقل قم" فراهم شود.

  واکنش مشاور رئیس جمهور به پیشنهاد تبدیل حوزه علمیه قم به کشوری مستقل

  حسام آشنا در توییترش نوشت: متاسفانه تا کنون افتخار آشنایی با ایشان را نداشته ام اما به ایشان توصیه می کنم کمی مطالعه بفرمایند تا دریابند چهل سال پیش چه کسی و چرا این پیشنهاد را مطرح کرد.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.