ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

حمایت عربستان از تروریسم سوریه

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • جمعه, 24 فروردين 1397
 • حمایت عربستان از تروریسم سوریه

  عربستان 300 کامیون تجهیزات در اختیار تروریست های سوریه قرار داد.

  عربستان سعودی برای تقویت ائتلاف ضد ایرانی آمریکا در منطقه، 300 کامیون حامل تجهیزات کمکی در اختیار نیروهای تروریستی حاضر در سوریه از جمله حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(پ.ی.د) و حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) قرار داد.

  روزنامه ترکیه ای «رادیکال» در مطلبی به بررسی وضعیت حمایت خارجی از گروه های شورشی پرداخته و اشاره می کند که در حال حاضر، صدها مورد از این گروه ها در سوریه فعال هستند. در این میان، کشورهای آمریکا، عربستان سعودی و ترکیه، بیشترین حمایت ها را از این گروه ها به عمل می آورند.

  گزارش ایندیپندنت حاکی از آن است که مسوولان ترکیه، به پشتیبانی لجستیکی و اطلاعاتی از فرماندهی جیش الفتح در ادلب، اعتراف می کنند. هرچند مسوولان ترکیه، حمایت مستقیم از جبهه النصره را انکار می کنند اما آن ها اعتراف می کنند که ممکن است جبهه النصره، یکی از گروه هایی باشد که از این کمک ها استفاده می کند.

  به این ترتیب و به گواهی مراجع رسمی و عناصر مسلح، عربستان پول و سلاح می فرستد و ترکیه، راهِ رسیدنِ این کمک ها را هموار می کند. سینگوبتا، این مساله را نشان دهنده میزان مغایرت منافع این دو کشور با رویکرد آمریکا در سوریه می داند.

  اما دلیل اینکه چرا آمریکایی ها همچنان از سعودی های حامی تروریسم حمایت می کنند را باید در پاسخ اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا به سوال مالکوم ترنبول نخست وزیر استرالیا  جستجو کرد. ترنبول یک بار از رئیس جمهور اوباما پرسیده بود «آیا سعودی ها دوست شما نیستند؟» و پاسخ معروف اوباما این بود که «این موضوعی پیچیده است». چطور عربستان سعودی می تواند شریک سازنده ای علیه تروریسم باشد درحالیکه امنیت داخلی آن بر صدور مداوم تروریسم وابسته است؟ پاسخ این است که آمریکا همواره از اقدامات عربستان به دلیل منافع حاصل از این کشور چشم پوشی کرده است.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.