ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

حمله ی تجاری ترامپ به اروپا

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • شنبه, 12 خرداد 1397
 • حمله ی تجاری ترامپ به اروپا

  ترامپ ضمن انتقاد از «مشارکت مالی نابرابر» اعضا پیمان آتلانتیک شمالی برای هزینه‌های نظامی گفت: «آلمان به قدری که باید مشارکت نکرده است و سودجوی بسیار بزرگی است.»

  پنج‌شنبه هفته گذشته دونالد ترامپ با لغو معافیت افزایش تعرفه فولاد و آلومینیوم برای کشورهای متحد آمریکا به‌طور رسمی شیپور جنگ تجاری را با متحدان دیرینه کشورش به صدا درآورد. او سال جدید میلادی را با فرمان افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم آغاز کرد اما اندکی بعد تصمیم به معافیت برخی کشورهای به اصطلاح متحد آمریکا – شامل اتحادیه اروپا، کانادا و مکزیک – گرفت.

  وی در جمع هواداران خود در ایالت میشیگان گفت، اتحادیه اروپا بسیار خوب به نظر می رسد، اما این اتحادیه برای سوءاستفاده از آمریکا شکل گرفته است.

  ترامپ در حالی اتحادیه اروپا را به سوءاستفاده در موضوعات تجاری متهم کرد که چند روز پیش در واشنگتن، میزبان امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان بود. این دو تن، بویژه صدراعظم آلمان در گفت و گو با ترامپ سعی کردند وی را از راه انداختن جنگ تجاری با اروپا باز دارند.

  ترامپ در اقدامی مغایر با اصول تجارت آزاد، قصد دارد تعرفه واردات فولاد و آلومنیوم به امریکا را افزایش دهد. اتحادیه اروپا، بویژه آلمان از جمله اصلی ترین صادرکنندگان فولاد و آلومینوم به امریکا به شمار می آیند.

  منابع: جماران شفقنا پارس‌تودی

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.