ویدئو مشروح
انزو
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
تیتر روزنامه ها
تیتر روزنامه های ورزشی
10 مطالب برتر سایت مشروح
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
ماجرای خودکشی هیتلر و همسرش
راه هایی متفاوت برای گفتن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
زندگینامه بزرگان دینی
زندگینامه سید محمد خاتمی
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
زندگینامه کامل محمدرضا گلزار بازیگر و سوپراستار سینمای ایران به همراه فیلمشناسی کامل و همچنین عکس های کودکی و قدیمی تا جدیدترین تصاویر “محمدرضا گلزار” را در مشروح تماشا کنید.
بيل گيتس ثروتمندترين مرد جهان است كه 11 سال متوالي برنده اين عنوان بوده و دارايي او در حدود 51 ميليارد دلار تخمين زده مي‌‌شود.
استیو جابز یکی از مؤسسان شرکت بزرگ اپل و از اسطوره‌های دنیای فناوری است. روند زندگی و موفقیت‌های او می‌تواند برای هر فردی الهام‌بخش باشد.
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

دریاچه ارومیه دوباره احیا میشود

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • شنبه, 12 اسفند 1396
 • دریاچه ارومیه دوباره احیا میشود

  دریاچه ی ارومیه که یکی از دریاچه های قدیمی ایران، یکی از بزرگترین حوزه های آبریز کشور و هم چنین از نقاط مهم جذب گردشگری خارجی در ایران بوده است که چندین سال است وضعیت خیلی بدی پیدا کرده و کاملا خشک شده است اما طبق برنامه ریزی هایی که انجام شده  و بارش های اخیر، موجب ورودی ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب در دریاچه ارومیه شده است.

   تا ۷ سال دیگر میزان آب دریاچه ی ارومیه به ۱۴ میلیون متر مکعب می رسد و در نتیجه دیگر این دریاچه وضعیت نگران کننده ای نخواهد داشت.

  یکی از مسئولان در این باره گفته است: فصل اردیبهشت معمولا فصل پر بارانی در این شهر است بنابراین این انتظار وجود دارد که وضعیت دریاچه بهتر شود. علاوه بر این، در حوزه ی دریاچه ی ارومیه، وضعتیت پوشش های برفی مناسب است در نتیجه امیدواریم که شرایط طبق برنامه ریزی ها پیش برود.

  مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی به کمک‌های بلاعوض دولت به کشاورزان نیز اشاره کرد و گفت: دولت هیچ محدودیتی را برای ارائه تسهیلات و کمک‌های بلاعوض در این حوزه آبی اعمال نکرده است چراکه معتقد است این دریاچه به هر شکل ممکن باید احیا شود.

  از این رو مصوب کرده هر ساله به مدت 5 سال حدود 8 درصد صرفه جویی آب در حوزه کشاورزی داشته باشیم و امسال سال دومی است که این طرح اجرا می‌شود بنابراین در پایان 5 سال حدود 40 درصد صرفه جویی آب در حوزه کشاورزی خواهیم داشت.یعنی حدود یک میلیاردو 340 میلیون مترمکعب آب.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.