ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

عدم سوخت رسانی به هواپیما های حامل دکتر ظریف توسط آلمان

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • چهارشنبه, 09 اسفند 1396
 • عدم سوخت رسانی به هواپیما های حامل دکتر ظریف توسط آلمان

  یک رسانه آلمانی مدعی شد در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ، شرکت‌های سوخت‌رسان از بیم تحریم آمریکا از تامین سوخت، برای هواپیمای وزیر خارجه ایران خودداری کردند.

  وبگاه «دویچه وله» گزارش داد پیش از آغاز کنفرانس امنیتی مونیخ، شرکت‌های نفتی فرودگاه این شهر حاضر به سوخت‌رسانی به هواپیمای حامل وزیر خارجه ایران نبودند و با دخالت وزرات دفاع و امور خارجه بود که جلوی یک رسوایی گرفته شد.

  وزارت خارجه ایران قبل از سفر ظریف به کنفرانس امنیتی مونیخ از فرودگاه این شهر خواسته بود سوخت لازم برای پرواز هواپیمای حامل وزیر خارجه ایران به سمت مسکو را فراهم کند، اما فرودگاه این درخواست را رد کرده بود.

  قرار بود که ظریف پس از مونیخ راهی مسکو شود و به همین دلیل کنسولگری ایران در مونیخ، از فرودگاه خواسته بود که به هواپیمای وزیر خارجه سوخت‌رسانی شود. فرودگاه مونیخ این درخواست را رد کرد چرا که شرکت‌های مسئول در این زمینه، از فروش سوخت به هواپیمای ایرانی خودداری کردند. 

  «ولفگانگ ایشینگر» رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ در مورد این موضوع به رسانه‌ها گفته که با دشواری موفق شده که این مسئله را حل کند و برای سوخت‌رسانی به هواپیمای ظریف از وزارت دفاع و وزارت خارجه کمک گرفته است.

  زوددویچه نوشت که سرانجام نیروی هوایی آلمان به ایرباس ظریف سوخت‌رسانی کرده است و با زحمت فراوان، حضور ظریف و هیئت همراه وی در مونیخ امکان‌پذیر شده است.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.