ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
معروفترین ورزشکاران زن ایران را بشناسید
چگونه قد خود را بعد از بلوغ افزایش دهیم
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح

بیوگرافی کانر مک‌گرگور

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • سه شنبه, 17 مهر 1397
 • بیوگرافی کانر مک‌گرگور

  کانر مک گرگور Conor McGregor  مبارز هنرهای رزمی ترکیبی یواف‌سی و بوکسور است. وی در دو وزن مختلف در مسابقات یواف‌سی به قهرمانی رسیده است.

  سال های اول زندگی

  کانر مک گرگور با نام کامل کانر ایوان مک گرگور به انگلیسی در 14 ژوئیه 1988 در دوبلین ایرلند متولد شده است. او دارای دو خواهر به نام های ارین و اوفی می باشد.

  بیوگرافی کانر مک‌گرگور

  خانواده ی او بسیار فقیر بود به همین دلیل او مدتی به عنوان لوله کش مشغول کار کرده است.

  او در زمان کودکی دوست داشته فوتبالیست بشه و برای تیم محبوبش منچستر یونایتد بازی کنه اما در دوران مدرسه جثه کوچکی داشته و علت روی آوردنش به هنرهای رزمی هم نه رویای قهرمانی که کسب توان دفاع از خودش بود.

  MMA از کجا شروع شد؟

  کانر در مدتی که بوکس رو کنار گذاشته بود تا زمانی که وارد MMA بشه بعنوان شاگرد لوله کش کار می کرد. وقتی قضیه MMA براش جدی تر شد با پدرش صحبت کرد و گفت که برای این کار ساخته نشده و باوجود مخالفت پدرش اون کار رو ترک کرد تا تمام وقت به MMA بپردازه.

  بیوگرافی کانر مک‌گرگور

  اگر نگرانی مادرانه و مسئولیت پذیری مربیش نبود احتمالا کانر خیلی قبل تر از اینکه به یک فایتر نامی تبدیل بشه به فنا رفته بود! در سال ۲۰۰۸ زمانی که تازه وارد دنیای مبارزه شده بود ناگهان از باشگاه غیبش می زنه و تمام وقت و پولش رو صرف خوشگذرونی و پارتی گرفتن می کنه. مادر نگرانش دست به دامن مربیش می شه. مربی به سراغ کانر می ره، نصیحتش می کنه و حتی بهش قول می ده که اگر به باشگاه برگرده از تمام حق الزحمه خودش صرف نظر می کنه! درواقع طرفداران امروز کانر باید ممنون مادر و مربی اون روزهاش باشن!

  تجربه حضور در UFC

  بیوگرافی کانر مک‌گرگور

  مک‌گرگور زمانی وارد UFC شد که دارنده قهرمانی دو ورن همزمان در Cage Warriors بود و تمام 8 بازی آخر خودش را برده بود.

  در سال 2013 بود که اولین حضور رسمی خود را با حریف خود یعنی مارکوس بریماج تجربه کرد و به طور خارق العادع ای جایزه ناک اوت شب را از سازمان یواف‌سی دریافت کرد.

  مهم ترین مسابقات در UFC

  مبارزه با خوزه آلدو

  بیوگرافی کانر مک‌گرگور

  مبارزه کانر مک‌گرگور و خوزه آلدو در مسابقه یواف‌سی ۱۹۴ با پیروزی شگفت انگیز کانر به پایان رسید. کانر الدو را در ۱۳ ثانیه ناک اوت کرد و آلدو پس از ۱۰ سال پیروزی پیاپی سرانجام شکست خورد.

  مبارزه با نیت دیاز

  بیوگرافی کانر مک‌گرگور

  در یواف‌سی ۱۹۶ ترتیب مسابقه ای بین کانر و نِیت دیاز در راند آخر این مبارزه دیاز، کانر را در وضعیت سابمیشن تسلیم کرد و برنده شد. به این ترتیب اولین باخت مک‌گرگور بعد از ورود به یواف‌سی رقم خورد. بعد از این مسابقه طولی نکشید که با پافشاری کانر مجدداً مسابقه‌ای بین این دو مبارز در یواف‌سی ۲۰۲ طراحی شد، که کانر با رأی متحد داوران موفق شد مبارزه را پیروز شود.

  مبارزه با ادی آلوارز

  بیوگرافی کانر مک‌گرگور

  مک‌گرگور در مسیر پیروزی های پی در پی خود بود که ادی آلوارز خواستار مسابقه‌ای بین وی و کانر شد و این اتفاق در یو اف سی ۲۰۵ افتاد.

  کانر در راند دوم ادی را ناک‌اوت کرد و کمربند دوم خود را نیز دریافت کرد.

  مبارزه با حبیب نورماگومدوف

  بیوگرافی کانر مک‌گرگور

  ۷ اکتبر ۲۰۱٨ در رویداد یواف‌سی ۲۲۹ که یکی از پربیننده ترین و مهم ترین مسابقات در تاریخ هنرهای رزمی ترکیبی به شمار می‌رفت، مک‌گرگور به مصاف حبیب نورماگومدوف، قهرمان جدید سبک وزن رفت. مبارزه به راند چهارم کشیده شد و سرانجام او درحالت سابمیشن تسلیم شد و مسابقه را واگذار کرد.

  حواشی این نبرد

  بیوگرافی کانر مک‌گرگور

  در انتهای این دیدار که درگیری نورماگومدوف با مربی مک‌گرگور موجب شلوغی و آشوب شده بود، چندنفر از اعضای تیم نورماگومدوف به مک‌گرگور حمله کردند ، با او درگیر شدند و از چپ و راست او را زدند . در انتها مراسم قهرمانی حبیب نورماگومدوف برگزار نشد و مک گرگور همانند مرغ پَرکنده قفس اوکتاگون را ترک کرد دانا وایت رئیس سازمان یواف‌سی اعلام کرده که این افراد دستگیر شده و به زندان فرستاده شده اند.

  مسابقه بوکس

  بیوگرافی کانر مک‌گرگور

  ماه اوت ۲۰۱۷ در یکی از جذاب ترین رویدادهای ورزشی جهان، مسابقه بوکسی میان کانر مک‌گرگور و فلوید می‌ودر (Floyd Mayweather) مشت‌زن سرشناس آمریکایی برگزار شد.

  پیش از مسابقه به دلیل اینکه مک‌گرگور بیشتر یک مبارز ترکیبی به شمار می‌رفت، از سوی منتقدان به عنوان بازنده قطعی در‌نظر گرفته می‌شد اما این بوکسور ایرلندی توانست مسابقه را به راند دهم بکشاند. فلوید می‌ودر در پنجاهمین پیروزی متوالی اش موفق شد، کانر مک گرگور قهرمان مبارزات ترکیبی را در راند دهم با ناک‌اوت شکست بدهد و جایگاه خودش را به عنوان یکی از اسطوره‌های جاودان بوکس تثبت کند.

  مهمترین افتخارات

  سریع‌ترین مبارز در مبارزات یواف‌سی (۱۳ثانیه)

  مبارز سال 2015 ufc

  برترین مبارز تازه‌وارد سال 2013 ufc

  مبارز سال 2015 ESPN

  مبارز سال 2015 Fox Sports

  جنگنده برک اوت سال 2014 Combat Press

  بیشترین پاداش متوالی پس از بازی

  بیشترین ناک اوت در تاریخ UFC featherweight division

  روابط شخصی

  بیوگرافی کانر مک‌گرگور

  کسانی که مک‌گرگور را از نزدیک می شناسند به خوبی میدانند که اگر چه او سلطان نبرد ها و مسابقات است اما در روابط شخصی اش همچون مومی در درست دوست دخترش "دی دلوین" است. آنها از سال 2008 یکدیگر را می شناسند. او در تمام دوران سخت کانر در کنار دوست پسرش بوده و در بیشتر سفرهایی که مربوط به مسابقات میشود او را همراهی می کند. برای او غذاهایی که باید بخورد را می پزد و سبب آرامشش در روزهای بحرانی قبل از مسابقه میشود.

  آنها در 5 مه 2017 صاحب فرزند نیز شدند.

  مک‌گرگور در فضای مجازی

  بیوگرافی کانر مک‌گرگور

  کُری خوانی های کانر و ویدئوهایی که از تمریناتش دراینستاگرام منتشر می کند باعث شده که او بیشتر از 28 میلیون دنبال کننده داشته باشد.

  پیج اینستاگرام کانر مک‌گرگور: thenotoriousmma

  از طرفی دیگر او بیشتر از 7 میلیون دنبال کننده نیز در توییتر دارد.

  دستگیری و بازداشت

  بعد از نبرد کانر با فلوید می‌ودر قهرمان بوکس، اگر چه او شکست خورد اما نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار به دست آورد.

  با به دست آوردن این ثروت هنگفت او از حضور در مسابقات UFC تا به امروز سر باز زد چرا که باور داشت هیچ شخصی در دسته وزنی، پر وزن و میان وزن حریف او نخواهد شد. از سویی دیگر بسیاری باور داشتن با وجود ثروتی که کانر بدست آورده است دیگر دلیلی نمی بیند جان خود را برای مسابقات خطرناک UFC به خطر بیاندازد، مگر صحبت از مبلغی بالا در میان باشد !

  بعد از سرباز زدن از شرکت در مسابقات UFC، بعد از گذشت تقریبا یک سال کمپانی UFC اعلام کرد :  بعد مسابقه مکس هالووی با حبیب نورماگومدوف در روز شنبه ۱۸ فروردین، قهرمان جدید دسته میان وزن مشخص و کانر از مقام قهرمانی عزل خواهد شد. کانر در پاسخ به این حرکت در توییتر خود نوشت : “شما نمی توانید مرا از هیچ چیزی عزل کنید شما هیچ غلطی نمی توانید بکنید!”

  از طرف دیگر درگیری های لفظی وی با حبیب نورماگومدوف به این حواشی و خشم کانر دامن زد.

  اینها باعث شد تا کانر به نحوی از کوره در برود و با دوستش آرتم لبوف به همراه ۲۰ تن از دوستان و هم تیمی هایش بعد از برگزاری نشست خبری UFC ۲۳۳ به سمت پارکینگ ساختمان UFC در بروکلین نیویورک راهی شوند. آنها به دنبال حبیب بودند و بعد از اینکه متوجه شدن او سوار اتوبوس است شروع به پرتاب اشیایی نظیر سطل آشغال، صندلی به سمت اتوبوس کردند، که این حملات منجر به شکسته شدن شیشه و آسیب دیدن دو تن از ورزشکاران و ترس و وحشت سایر آنها شد.

  بیوگرافی کانر مک‌گرگور

  بعد از این اتفاق او و همراهنش دستگیر شدند و بعد چندین دادگاه او با پرداخت 25 و 50 هزار دلار به عنوان غرامت آزاد شد!

  منابع: thefamouspeople - biography

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - درمان با ورزش