ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
معروفترین ورزشکاران زن ایران را بشناسید
چگونه قد خود را بعد از بلوغ افزایش دهیم
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح

با آرتروز گردن چه کنیم؟

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • دوشنبه, 29 مرداد 1397
 • با آرتروز گردن چه کنیم؟

  آرتروز گردن تقریبا شایع ترین نوع آرتروز است که هم بسیاری جوانان و هم سالمندان درگیر آن هستند. عوامل مختلفی هم باعث ابتلا به این مشکل میشود مثل کار زیاد و ورزش نادرست.

  اما حالا که به این مشکل مبتلا شده اید آیا میدانید که چه کارهایی به بهبود آرتروزتان کمک می کند؟

  این مطلب را بخوانید تا بدانید.

  ورزش کنید اما مراقب باشید

  با آرتروز گردن چه کنیم؟

  اگر به آرتروز مبتلا شده اید متاسفانه باید بگوییم که شما دیگر نمی توانید در ورزش های گروهی مثل اروبیک، پا به پای دیگر اعضا سریع ورزش کنید و مراقب گردن تان نباشید.

  برعکس! توصیه ما به شما این است که به سراغ ورزش های انفرادی بروید تا با تمرکز بیشتری به به ورزش کردن بپردازید. اما این به این معنا نیست که خود را از ورزش مورد علاقه تان محروم کنید، اما حتما مشکل گردنتان را به مربی تان یادآوری کنید تا زمانی که گروه حرکات نامناسب برای گردن تان را انجام میدهند او به شما متذکر شود تا شما آن را انجام ندهید.

  محل خوابتان را از دوباره بچینید

  با آرتروز گردن چه کنیم؟

  توصیه می کنیم دیگر از بالش های قدیمی برای خواب استفاده نکنید. بالش های خیلی نازک یا خیلی قطور حتما آرتروزتان را به مرور شدید تر خواهد کرد.

  بهتر است از بالش های مخصوص برای افراد مبتلا به آرتروز گردن استفاده کنید. این بالش ها توسط متخصصین رشته مهندسی پزشکی طراحی شده است و وضعیت گردن را در بهترین و مناسب ترین حالت نگه خواهد داشت.

  به روی شکم نخوابید

  با آرتروز گردن چه کنیم؟

  این توصیه معمولا به افرادی که مشکل گوارشی دارند می شود اما ما این توصیه را به افرادی که از آرتروز  کردن هم رنج می برند میکنیم. به روی شکم خوابیدن باعث بالا آمدن نامناسب ستون فقرات می شود و این شکل نا مناسب تا گردن امتداد پیدا میکند و حتما باعث تحرک گردنتان میشود.

  گرنبند هم گزینه خوبی است

  با آرتروز گردن چه کنیم؟

  خیلی از افرادی که از آرتروز گردن رنج می برند به هیچ عنوان راضی نمی شوند که از گردنبندهای طبی مخصوص آرتروز گردن استفاده کنند. به عبارت دیگر با پوشیدن این گردنبند ها احساس پیری میکنند.

  پیشنهاد ما این است که اگر احساس کردید که به خاطر گردن درد نیاز به بستن این گرنبندهای طبی دارید ، حداقل شب ها و در زمان خواب از آن استفاده کنید.

  آب درمانی کنید

  با آرتروز گردن چه کنیم؟

  همانطور که در ابتدا گفته شد، اگر به آرتروز گردن مبتلا هستید باید بسیار محتاطانه تر از گذشته ورزش کنید. اما جدا از این نکته خوب است بدانید که آب و درمان با آن نیز بسیار به شما کمک خواهد کرد. باز هم توصیه میکنیم که به جای این که تمام وقتی که در استخر هستید را شنا کنید، بهتر است کمی ورزش مخصوص گردن در آب را امتحان کنید.

  منابع: verywellhealth - laserspineinstitute

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - درمان با ورزش