ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
معروفترین ورزشکاران زن ایران را بشناسید
چگونه قد خود را بعد از بلوغ افزایش دهیم
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح

معرفی سه نامزد نهایی بهترین بازیکن سال فیفا

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • سه شنبه, 13 شهریور 1397
 • معرفی سه نامزد نهایی بهترین بازیکن سال فیفا

  فیفا در ساعات آخر روز گذشته کریستیانو رونالدو، لوکا مودریچ و محمد صلاح را به عنوان سه نامزد نهایی بهترین بازیکنان سال معرفی کرد.

  از دو سال پیش که فیفا و فرانس فوتبال به همکاری خود پایان دادند، فیفا اقدام به معرفی بهترین بازیکن سال با عنوان The Best کرد و در دو سال گذشته رونالدو برنده این جایزه شده است. از سال گذشته نیز فیفا تصمیم گرفت این جایزه را در اواخر ماه سپتامبر اهدا کند تا معرف بهترین بودن بازیکن در طول یک فصل باشد و نه یک سال میلادی.

  چندی پیش اسامی 10 نامزد نهایی اعلام شد(دی بروین، واران، صلاح، هازارد، هری کین، امباپه، مودریچ، رونالدو، مسی و گریزمان) و امسال، رونالدو، مودریچ و صلاح به عنوان سه نامزد نهایی معرفی شدند. بدون شک عدم حضور مسی در بین سه نامزد نهایی می تواند اتفاق قابل توجهی باشد.

  معرفی سه نامزد نهایی بهترین بازیکن سال فیفامحبوب ترین بازیکنان جهان

  هفته گذشته، یوفا لوکا مودریچ را به عنوان بهترین بازیکن سال معرفی کرد و پس از او رونالدو و صلاح در رده های بعدی قرار گرفتند. با توجه به قهرمانی مودریچ و رونالدو با رئال در لیگ قهرمانان، به نظر، این دو شانس بیشتری نسبت به محمد صلاح خواهند داشت. به خصوص مودریچ که بر خلاف رونالدو، جام جهانی بسیار موفقی را نیز پشت سر گذاشت و بهترین بازیکن آن رقابت ها نیز برگزیده شد.
  مسی با توجه به اینکه همراه بارسا در لیگ قهرمانان توفیقی کسب نکرد و با آرژانتین در جام جهانی نیز ناموفق بود در میان سه نامزد نهایی قرار نگرفت. غیبت گریزمان در میان سه نامزد نهایی نیز قابل توجه است.

  برنده نهایی روز دوم مهر در لندن و با رای هواداران، مربیان و کاپیتان های ملی و نیز روزنامه نگاران مشخص خواهد شد.
  رونالدو و مسی هر کدام با 5 بار برنده شدن این عنوان رکورددار هستند. رونالدوی برزیلی، مارکو فن باستن و زیدان با سه بار در رده های بعدی قرار دارند. ماتیوس و رونالدینیو نیز دو بار بهترین بازیکن سال فیفا شده اند.

  فیفا نامزدهای بهترین‌های سال 2018 سرمربیان و دروازه بانان را هم به شرح زیر اعلام کرد:

  بهترین مربی:

  دیدیه دشان فرانسه

  زلاتکو دالیچ کرواسی

  زین‌الدین زیدان رئال مادرید

  بهترین دروازه‌بان:

  هوگو لوریس - فرانسه

  کاسپر اشمایکل - دانمارک

  تیبو کورتوا - بلژیک

  منابع: ورزش سه - برترینها

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - درمان با ورزش