ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
معروفترین ورزشکاران زن ایران را بشناسید
چگونه قد خود را بعد از بلوغ افزایش دهیم
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح

نکته/ پرسپولیس – طارمی؛ معامله اي دو سر برد يا دو سرباخت؟

 • نویسنده: علی اصغر قره داغی
 • سه شنبه, 19 دی 1396
 • نکته/ پرسپولیس – طارمی؛ معامله اي دو سر برد يا دو سرباخت؟

  انتقال مهدي طارمي به الغرافه قطر مهمترين نقل و انتقال زمستاني  فوتبال ایران تا اينجاي فصل است . انتقالي كه هر دو طرف یعنی باشگاه و طارمي مي توانند از آن هم سود ببرند و هم زيان .

  بررسی سودهای این انتقال:

  قرارداد طارمي در پايان فصل با پرسپوليس به پايان مي رسد ، از آنجايي كه طارمي در پايان فصل بازيكن آزاد مي شد مي توانست خيلي راحت و بدون پرداخت پولي به عنوان بازيكن آزاد به هر تيمي كه مي خواست برود. طبق مصاحبه امروز افشين پيرواني ، باشگاه بارها به او پيشنهاد تمديد قرارداد داده كه طارمي نپذيرفته است ، در اين شرايط بهترين كار براي پرسپوليس براي بازيكني كه دلش با اين تيم نيست فروش او به الغرافه بود كه مشتري دست به نقدي هم بود.

  نکته دیگر این است که طارمي مدتهاست قصد بازي در خارج از كشور را دارد. بازي در ليگ ستارگان قطر مي تواند شروع خوبي براي مهدي طارمی در سال جام جهاني باشد ، باتوجه به اتفاقات چندماهه اخير و محروميتي كه نصيب پرسپوليس شد طارمي مي خواهد از اين فضا فاصله بگيرد و در پايان فصل با درخشش در جام جهاني به اروپا برود. فراموش نكنيد دايي، نكونام و كريمي هم با درخشش در تيمهاي عربي به اروپا رفتند. این نکته نباید فراموش شود که در اين ماجرا مثالهای نقضی هم داریم.

  بررسی ضررهای این انتقال:

  پرسپوليس فقط دو مهاجم تخصصي به نامهای منشا و عليپور دارد و از دو پنجره نقل و انتقالاتی هم محروم است. اگر يكي از آنها مصدوم يا محروم شود،  با توجه به بازيهاي فشرده پرسپوليس در ليگ و آسيا مطمئنا دست برانكو در پوست گردو مي ماند. برخی معتقدند شايد معرفت حكم مي كرد با توجه به محروميت پرسپوليس كه به واسطه مدیریت وقت باشگاه و خود طارمی به وجود آمد مهدي طارمي براي بدست آوردن دل هواداران هم شده در پرسپوليس مي ماند و جبران مافات مي كرد اما او چمدانها را بست و به قطر سفر کرد. حركتي كه خشم بخش قابل توجهي از هواداران پرسپوليس را برانگيخته است. انتقالي كه اگر با عدم نتيجه گيري پرسپوليس در ادامه فصل همراه باشد هواداران هرگز او را نخواهند بخشيد. هر چند با توجه به وضعیت لیگ، امکان قهرمان نشدن پرسپولیس در لیگ کم است اما به قول آن جمله معروف، در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست!

  منبع: 90tv

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - درمان با ورزش