ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
معروفترین ورزشکاران زن ایران را بشناسید
چگونه قد خود را بعد از بلوغ افزایش دهیم
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح

ترامپ علیه کی روش و نصف تیم ملی!

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • شنبه, 19 خرداد 1397
 • ترامپ علیه کی روش و نصف تیم ملی!

  کارلوس کیروش، سرمربی تیم ملی ایران از فیفا درخواست کرد به موضوع تحریم ایران توسط کمپانی نایکی ورود کنند.

  به نقل از نشریه اوژوگو، پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های جدید، کمپانی نایکی نیز در راستای همین تحریم‌ها اعلام کرده که بازیکنان ایرانی که با این کمپانی برای پوشیدن کفش‌ها و دیگر وسائل قرارداد دارند، حق استفاده از این وسائل را نخواهند داشت.

  این در حالیست که سامان قدوس با کمپانی نایکی قرارداد دارد و از کفش‌های این کمپانی استفاده می‌کند و حالا با موضوع تحریم، مشخص نیست تکلیف او چگونه خواهد شد. از همین رو کارلوس کی روش از فیفا درخواست کرده که به موضوع رسیدگی کنند.

  او گفت:" بازیکنان ما به وسایل این کمپانی عادت کرده اند و اینکه در فاصله یک هفته تا شروع بازی ها، مجبور به تغییرات شوند، اتفاق خوبی نیست. از فیفا درخواست کردیم که به این موضوع رسیدگی کند." کیروش همچنین به این نکته اشاره کرده است که این اقدام نایکی یک اقدام بر اساس مسائل سیاسی است که ارتباطی به ورزش ندارد که این قضیه می تواند واکنش فیفا را به دنبال داشته باشد. در گزاش اوژوگو به مصاحبه مهدوی کیا نیز اشاره شده است. مهدوی کیا گفته است که جام جهانی تورنمنتی برای متحد کردن ملت هاست و این تصمیم غیرمنطقی، دقیقا مقطع مقابل این هدف قرار دارد.

  حدود 60 درصد بازیکنان ایران از وسایل کمپانی نایکی استفاده می‌کنند و حتی تکلیف آنهایی که با این کمپانی قرارداد ندارند نیز مشخص نیست. روز گذشته، مهدی ترابی، مسعود شجاعی و کریم انصاری فرد در تمرینات، کفش‌های نایکی را به تن کردند و به نظر برنامه ای برای تغییر در تیم ملی وجود ندارد.

  تحریم‌ها 6 ماه پس از اعلام رسمی ترامپ اعمال خواهند شد و بیشتر کمپانی ها در این فرصت تصمیم گرفته اند همکاری خود با ایران را کاهش دهند.

  منابع: ورزش3 - الف

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - درمان با ورزش