ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
10 موزیک برتر در سایت مشروح
چهره ها در اینستاگرام
10 فیلم برتر در سایت مشروح
10 برنامه برتر در سایت مشروح
10 اپلیکیشن برتر در سایت مشروح

معرفی و دانلود نرم افزار CCleaner - بهینه ساز کامپیوتر

 • نویسنده: رامین پنجه ء
 • پنج شنبه, 26 بهمن 1396
 • معرفی و دانلود نرم افزار CCleaner - بهینه ساز کامپیوتر

  معرفی و دانلود در سال 2017 را در مشروح .برترین نرم افزار های کامپیوتر اختصاص دارد به CCleaner 


  پاک سازی فایل‌های موقتی و بدون کاربرد ویندوز.

  پاک سازی فایل‌های اضافی انواع نرم افزارها.

  پاک سازی قسمت‌های مختلف انواع مرورگرها مانند Firefox و Internet Explorer و Chrome.

  پاک سازی ردپاهای فایل‌های حذف شده.

  پاک سازی Registry ویندوز از هرگونه اطلاعات اضافی.

  قابلیت Uninstall کردن کامل برنامه‌های نصب شده.

  قابلیت مدیریت Startup.

  قابلیت مدیریت Addon ها نصب شده مرورگرها.

  قابلیت جستجو پیشرفته فایل‌ها با File Finder.

  قابلیت حذف دائمی فایل‌ها با با Drive Wiper.

  حجم کم و سرعت بالای نرم افزار.

  سبک بودن و تخصیص بسیار کم از منابع سیستم.

  پشتیبانی از انواع ویندوزها.

  محیط کاربری زیبا ضمن رایگان بودن نرم افزار.

  1- از ویژگی‌های ممتاز این برنامه می‌توان به پشتیبانی از طیف وسیعی از نرم افزارهای رایج اشاره کرد، این برنامه با پشتیبانی از بیش از 1000 برنامه این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید سیستم خود را به بهترین شکل ممکن بهینه کرده و از هرگونه فایل‌های اضافی پاک سازی نمایید.

  2- ویژگی برتر دیگر این برنامه قابلیت مدیریت پیشرفته Startup است که این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید به صورت کاملاً دقیق و هوشمند برنامه‌های اضافی که هنگام روشن شدن سیستم اجرا می‌شوند و بی جهت سرعت سیستم را می‌گیرند را مدیریت کنید.

  3- ویژگی بسیار خوب دیگر این برنامه قابلیت مدیریت انواع مرورگرهاست که این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید Addon ها و Extension های مختلف را حذف و یا غیر فعال نمایید.

  4- قابلیت Driver Wiper این امکان را به شما می‌دهد تا تمام یا فقط فضای خالی هارد را مجدداً به طور عمیق پاک سازی کنید تا Recover کردن اطلاعات غیر ممکن گردد.

  5- قابلیت پیشرفته جستجو فایل با File Finder، حذف برنامه‌های نصب شده و مدیریت System Restore از دیگر ویژگی‌های ممتاز این برنامه است که باعث شده تا این برنامه از محبوبیت بسیار بیشتری نسبت به سایر برنامه‌ها مشابه برخوردار باشد.

  این برنامه در چندین ویرایش مختلف منتشر می‌شود و هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارد که در اینجا به توضیح هر یک می‌پردازیم.
  نسخه Free: این نسخه از برنامه رایگان بوده و قابل استفاده برای تمامی کابران خانگی است.
  نسخه Professional: این نسخه از برنامه تفاوت زیادی با نسخه رایگان شد تا پس از هربار بستن مرورگر برنامه به طور خودکار تمامی اطلاعات آن جلسه را حذف کند.
  پشتیبانی از All Users Cleaning: برنامه در حالت عادی به شما اجازه می‌دهد تا فقط اطلاعات اضافی و بدون کاربرد کاربر یا User خود را پاک کنید و در حالت معمولی نمی‌توانید اطلاعات سایر User ها را نیز حذف کنید، که در این نسخه از برنامه پشتیبانی از تمامی User ها نیز قرار داده شده است.
  قابلیت Auto Update: این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد تا بدون دخالت کاربر و کاملاً Silent برنامه خود را بروزرسانی کند.
  توجه: نسخه Professional فقط به افرادی توصیه می‌شود که سیستم آن‌ها بیش از یک User Account دارد، اگر فقط شما کاربر سیستم خود هستید، نیازی به نسخه Professional ندارید و نسخه Free کفایت می‌کند.
  3- نسخه Business: این نسخه همانند نسخه Professional بوده و از نظر امکانات هیچ گونه تفاوتی با آن ندارد، فقط کاربرد این نسخه در شرکت‌ها و سازمان‌های کوچک است، این نسخه از برنامه شامل پشتیبانی فنی فوریتی نسبت به سایر نسخه‌ها می‌باشد.
  4- نسخه Technician: این نسخه همانند نسخه Business است و تنها تفاوت آن فقط در قابل حمل بودن آن است، این نسخه مخصوص تکنسین‌ها بوده که نیاز دارند تا برنامه را همیشه همراه خود حمل کنند.
  5- نسخه Network: این نسخه از برنامه همانند نسخه Professional بوده و تنها تفاوت آن در پشتیبانی از شبکه‌های مختلف کامپیوتری است، این نسخه از برنامه این امکان را می‌دهد تا بتوانید تمام کامپیوترهای متصل به یک شبکه را از راه دور پاک سازی کنید.
  6- نسخه Network Pro: این نسخه از برنامه که در واقع نسخه پیشرفته Network می‌باشد علاوه بر تمامی امکانات نسخه Network، شامل برنامه Defraggler نیز می‌شود و این امکان را می‌دهد تا از راه دور بتوان تمامی کامپیوترها را Defrag نمود.
  7- نسخه Professional Plus: این نسخه از برنامه تمامی قابلیت های نسخه ی Professional را به همراه سه ویژگی یکپارچه سازی دیسک، بازیابی فایل و نظارت بر سخت افزار ها به کاربران عرضه می کند.

  تنظیمات حذف دائمی فایل‌ها پیشنهاد می‌شود بعد از نصب برنامه وارد منو Options و Settings شوید و در آن قسمت، بخش Secure Deletion را بر روی Secure file deletion و نوع آن را بر روی Simple Overwrite قرار دهید.
  همچنین دو تیک Wipe Alternate Data Streams و Wipe Cluster Tips را نیز بزنید.
  این تنظیم باعث بالا رفتن امنیت اطلاعات شما می‌شود چرا که بعد از حذف فایل‌ها دیگر امکان بازیابی آن‌ها وجود ندارد.
  فعال کردن قابلیت چند کاربره:
  کاربرانی که نسخه Professional را دانلود و نصب نموده‌اند لازم است تا بعد از نصب حتماً وارد بخش Users در Options شوند و گزینه All users را علامت بزنند.
  استفاده از Winapp2:
  Winapp2 یک فایل کوچک است که قابلیت‌های برنامه را چندین برابر می‌کند، این فایل که در مسیر نصب نرم افزار کپی می‌شود، بیش از 2000 نرم افزار جدید به برنامه اضافه می‌کند و قدرت پاک سازی برنامه را بسیار فراتر از حالت طبیعی می‌برد، لذا حتماً پیشنهاد می‌شود که این افزونه را نیز فعال کنید. بعد از نصب این افزونه ممکن است کمی برنامه طول بکشد تا اجرا شود ولی با توجه به پیشرفتی که پیدا کرده است، ارزش صبر کردن را دارد.
  کدام قسمت‌ها را برای پاک سازی باید علامت بزنیم؟
  یکی از رایج‌ترین سوالات کاربران در این برنامه این است که کدام قسمت‌های برنامه را باید علامت زد تا برنامه آن‌ها را حذف کند، جواب این سوال آن است که تیک زدن همه‌ی موارد به جز یک مورد خاص اشکالی ندارد و خطری سیستم را تهدید نمی‌کند، آن‌هم آخرین گزینه در قسمت Windows است که Wipe Free Space است، این تیک را اصلاً نزنید، وگرنه برنامه مدت زمان زیادی را صرف پاک سازی عمیق فضای خالی هارد شما می‌کند.

  Microsoft Windows XP SP3
  Microsoft Windows Vista SP2
  Microsoft Windows 7 SP1
  Microsoft Windows 8/8.1
  Microsoft Windows Server 2003/2003 R2/2008/2008 R2/2012/2012 R2

  راهنمای نصب نسخه های Pro ،Bussiness و Technician:
  1- ابتدا ارتباط اینترنت خود را قطع کنید.
  2- از پوشه کرک فایل Block-Hosts.bat را به صورت Run as Administrator اجرا کنید.
  3. پس از نصب نرم افزار و بدون اجرای، از پوشه ی DLL Files به انتخاب خود از میان نسخه ها فایل branding.dll را به محل نصب برنامه کپی کنید.
  4- نرم افزار را اجرا کنید و با استفاده از سریال های داده شده در فایل Read Me.txt و مطابق با نسخه انتخاب شده آن را فعالسازی نمایید.
  راهنمای نصب نسخه ی Professional Plus:
  1. ابتدا ارتباط اینترنت خود را قطع کنید.
  2- از پوشه کیجن فایل Block-Hosts.bat را به صورت Run as Administrator اجرا کنید.
  3- فایل Keygen.exe را اجرا نمایید و با آن سریالی بسازید.
  4- نرم افزار را اجرا کنید و با سریال ساخته شده و نام کاربری Registered user آن را فعال نمایید.
  توجه: در صورتی که هر یک از 4 نسخه غیر رایگان را فعال کرده‌اید، نباید برنامه را به صورت آنلاین بروزرسانی کنید، برای دریافت آپدیت مجدداً به همین صفحه مراجعه کنید و نسخه جدید را دانلود کنید.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.