ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
فرهنگ زندگی در آمریکا
مناطق دیدنی شیراز
مکان های دیدنی تهران
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

خاطرات یک توریست آمریکایی درباره سفر به ایران

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • سه شنبه, 16 مرداد 1397
 • خاطرات یک توریست آمریکایی درباره سفر به ایران

  من فیلادلفیا هستم وبه ایران سفر کردم. سالها بود که درباره تاریخ غنی ایران مطالعه می کردم و مشتاق جاذبه های شگفت انگیز آن بودم. اما زمانی که به دوستانم گفتم که قصد سفر به ایران را دارم،آنها به من گفتند تو دیوانه ای!

  زیرا آنها معتقد بودند ایران امن نیست و مردم ایران از آمریکا متنفرند.. اما این درست نبود. من به ایران سفر کردم و خوشبختانه مردم از زیبایی فرهنگ فارسی منعکس شدند.

  سفر 11 روزه من به ایران از شهر باستانی تخت جمشید آغاز شد که کاخ ها و دروازه های 3000 ساله ساخته شده توسط خشایارشاه(Xerxes)و داریوش (Darius the Great) هنوز هم پابرجا است. گرچه شهر در سال 331 قبل از میلاد غارت و تقریبا توسط اسکندر کبیر نابود شد، اما بسیاری از سازه های اصلی در شکل بازسازی شده باقی مانده اند. پرسپولیس، که اکنون یک میراث جهانی یونسکو است را هم دیدم. اگر چه این جاذبه توریستی اصلی در ایران است، اما تنها یکی از دلایلی است که من تجربه کردم.

  خاطرات یک توریست از سفر به ایران

  من به طور کامل به 10 شهر ایران سفر کردم. سفر آغاز شده از شیراز به جنوب و در تهران به پایان رسید. آب و هوا در اکثر نقاط در ماه آوریل نسبتا خوب بود و لذت بخش بود.

  شهرهای مورد علاقه من یزد و اصفهان بوده است. شهر یزد، در نزدیکی بیابان مرکزی ایران، یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است. خیابان های باریک شامل خانه های 2000 ساله بوده است، و جذابیت آن در غرق شدن و محو زیبایی این  خانه ها بود. مخصوصا برای کسی که دوران کودکی خود را در Swampoodle گذراند.

  خاطرات یک توریست از سفر به ایراناصفهان به عنوان یکی از مهمترین شهرهای توریستی در ایران بسیار زیبا است. زاینده رود، مساجد زیبای، کاخ های بزرگ و مسجد های باشکوه در اصفهان قرار گرفته است.
  برجسته ترین سفرها بازارها، مساجد، و مردم بود. هر شهر دارای حداقل یک بازار است که به نظر می رسد که می توانست با پوشش مغازه ها در هر دو طرف تقریبا همه چیز را به فروش برساند. بازارها نسخه های ایرانی از مراکز خرید آمریکا هستند ، بدون اینکه پارکینگ ها فضا را خراب کنند.

  در سفر به اصفهان از چه مکان هایی دیدن کنیم؟

  مسجد به منزله خوش گذرانی در معماری زیبا و درخشان خود بود. من تا آنجا که من می توانستم بازدید کردم. در شیراز مکان مورد علاقه من شاچراغ(Cheragh) بود، با مناره طلایی بالا و کاشی های آینه ای در دیوارهای داخلی.
  در مورد مردم، بسیاری انگلیسی ها صحبت می کنند و دوست دارند با آمریکایی ها صحبت می کنند و بسیار مشتاق برای گرفتن عکس یادگاری هستند.

  خاطرات یک توریست از سفر به ایران

  من با تعداد زیادی از آنها صحبت کردم. این ملاقات ها، برداشت های من از مردم ایران را بسیار تغییر داد:
  یک شب هنگامی که من سرگردان شدم، به یک کنیسه محلی در اصفهان رفتم، یک مرد به انگلیسی پرسید آیا می تواند به من کمک کند؟ وقتی مقصد را به او گفتم، او همراه با با من تمام خیابان را پیاده آمد تا مرا به مقصدی که میخواستم برساند. در طول راه مکالمه بسیار خوبی با هم داشتیم و نهایتا آدرس ایمیل هایمان را به یکدیگر دادیم.

  خاطرات یک توریست از سفر به ایران

  یک شب در تهران، باتری گوشی موبایل من کم بود و مردی که صاحب یک مغازه موبایل فروشی بود به من گفت که می توانم گوشی موبایلم را در مغازه اش شارژ کنم. در طی مدت 20 دقیقه با او هم مکالمه خوبی داشتم. او از خاطراتش درباره سفر به کشورهای خارجی تعریف میکرد این برای من بسیار جالب بود.

  بسیار جالب بود که او برای این که به من اجازه داد با برق مغازه او گوشی ام را شارژ کنم از من هیچ پولی دریافت نکرد.

  وقتی من از ایران برگشتم، راننده بسیار شیرین زبانی مرا به فرودگاه تهران برد، و همچنین به من کمک کرد تا بارهای خود را حمل کنم.
  سفر ایران من یکی از ماجراهای لذت بخش ترین در تمام سفرهای من بود.

  منبع: kalouttour

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - مکانهای تفریحی ايران