ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
فرهنگ زندگی در آمریکا
مناطق دیدنی شیراز
مکان های دیدنی تهران
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

مکان‌های دیدنی و جذاب که ورود به آن‌ها ممنوع است

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • پنج شنبه, 03 خرداد 1397
 • مکان‌های دیدنی و جذاب که ورود به آن‌ها ممنوع است

  اگر فکر می کنید با داشتن پول و وقت کافی می توانید به هر کجای دنیا که می خواهید سفر کنید، باید بدانید که تعدادی از مکان ها در جهان هستند که منطقه ممنوعه محسوب می شوند و شما اجازه ورود به آنها را ندارید اگر مشتاق به دانستن دلایل ممنوعیت این مکان ها هستید با ما همراه باشید.

  اگر حتی یک بار به هر کدام از این مقاصد مراجعه کنید خودتان را حسابی به دردسر انداخته اید زیرا یا کارتان به زندان می افتد یا خودتان را به کام مرگ میکشانید.

  منطقه ۵۱ نوادا

  مکان‌های دیدنی و جذاب که ورود به آن‌ها ممنوع است

  از این منطقه به طور سخت‌گیرانه‌ای محافظت می‌شود و دسترسی به آن برای افراد عادی غیر ممکن است و فقط افسران ارشد می توانند به آنجا بروند. شایعات زیادی حول این منطقه می چرخد که یکی از آنها شایعه پیدا شدن فضاپیماها و سلاح‌های آدم فضایی‌ها است و مردم می‌گویند دولت آمریکا آنها را در این مکان موردمطالعه و آزمایش قرار داده است.

  آرشیو مخفی واتیکان ایتالیا

  مکان‌های دیدنی و جذاب که ورود به آن‌ها ممنوع است

  یک آرشیو کامل به طول بیش از ۸۴ کیلومتر قفسه و ۳۵ هزار مورد که قدمت برخی از آن‌ها به قرن هشتم بازمی‌گردد، در واتیکان قرار دارد که در بین آنها نامه میکل‌آنژ، نامه ملکه ماری قبل از اعدامش، نامه شاه هنری هشتم برای فسخ ازدواج و...دیده می‌شود. تنها تعداد انگشت‌شماری از کارکنان اجازه دسترسی به این اسناد را دارند. این آرشیو جز املاک رسمی پاپ فعلی به‌حساب می آید.

  این اسناد که رسماً جزء مایملک شخصی پاپ، رهبر کاتولیک های جهان، محسوب می شوند، برای دیگر افراد قابل دسترسی نیستند. حتی محققانی از دانشگاه های معتبر که توانسته اند اجازه ورود به این مکان را داشته باشند، تنها توانسته اند به بخشی از اسناد که متعلق به سال های پس از 1939 میلادی هستند، دسترسی داشته باشند.

  مجموعه غارهای «لاسکو» در جنوب غربی فرانسه

  مکان‌های دیدنی و جذاب که ورود به آن‌ها ممنوع است

  این غارها با قدمت هفده هزار و سیصد سال، به سبب وجود آثار هنری متعلق به دوران «پارینه سنگی نوین»، بسیار معروف هستند. مجموعه غارهای لاسکو بزرگترین نقاشی های ماقبل تاریخ (غارنگاره ها) جهان را در خود جای داده اند. گروهی از نوجوانان فرانسوی سال 1940 میلادی این غارها را کشف کردند. این مکان پس از پایان جنگ جهانی دوم به یکی از محبوب ترین نقاط گردشگری جهان تبدیل شد. روزانه یکهزار گردشگر از این مکان بازدید می کردند. با وجود این، یونسکو سال 1963 میلادی این مکان را به روی گردشگران بست؛ زیرا، تنفس و تعریق بازدیدکنندگان و همچنین نورهای مصنوعی و گردش هوا باعث تخریب این آثار تاریخی ارزشمند و منحصربه فرد می شد.

  «لاسکو 2» که دقیقا شبیه برخی از نقاط داخل این غارها –از جمله سرسرای بزرگ گاوها و گالری نگاره ها– طراحی شده است، سال 1983 افتتاح شد تا گردشگران به جای غارهای اصلی از این مکان بازدید کنند.

  معبد «ایسه» در ژاپن

  مکان‌های دیدنی و جذاب که ورود به آن‌ها ممنوع است

  مقامات ژاپنی حتی به گردشگران اجازه نمی دهند ساختمان این معبد را تماشا کنند چه برسد به اینکه وارد آن شوند. این معبد به «آماتراسو» (الهه خورشید) تقدیم شده است و یکی از مقدس ترین مکان ها در ژاپن به شمار می رود. تنها موبد اصلی معبد که از خاندان سلطنتی ژاپن است می تواند وارد آن شود. در حال حاضر، «سایکو کوردا»، دختر امپراتور آکیویتو، عهده دار سرپرستی این مجموعه مذهبی است.

  جزیره مارهای برزیل

  مکان‌های دیدنی و جذاب که ورود به آن‌ها ممنوع است

  این جزیره محل زندگی بیش از ۴۰۰۰ افعی طلایی است. زهر این مارها صد در صد کشنده‌اند و گوشت تن را آب می‌کند. بازدید از این جزیره فقط برای دانشمندانی که روی مارها مطالعه می‌کنند، آزاد است.

  آرمگاه کین شی هانگ _ چین

  مکان‌های دیدنی و جذاب که ورود به آن‌ها ممنوع است

  شی هانگ اولین امپراتور چین بود که ۲۱۰ سال قبل از میلاد در گذشت و آرامگاهش در مرکز چین مدفون شده است. این آرامگاه تونل‌های زیرزمینی دارد که پر از وسایل است، این وسایل شامل ارتش، خانواده، کارمندان، اسب، و کارکنان و..است که همگی از جنس سفال هستند (وسایلی که پادشاه در زندگی پس از مرگ به آن‌ها احتیاج دارد). تا به الان ۲۰۰۰ سرباز سفالین یافت شده است ولی دولت چین بخاطر احترام به سنت باستانی حفاری‌ها را ممنوع کرده است و انتظار می رود این مجموعه سفالین تا ابد کشف نشده باقی بماند.

  شهر میجغوری در روسیه

  مکان‌های دیدنی و جذاب که ورود به آن‌ها ممنوع است

  این شهرِ به اصطلاح فنی «بسته» که در جمهوری باشیرقان قرار دارد، به عنوان یک پناهگاه در برابر حمله احتمالی اتمی است و می تواند حدود 17 هزار نفر را در خود جای دهد. این شهر در جنوب رشته کوه های اورال قرار دارد و گفته می شود اطراف آن سنسور های تشخیص حمله اتمی وجود دارد. گزارش ها حاکی از آن است که این مکان محل استقرار گردانی از نظامیان روس و در واقع یک پایگاه سری برای موشک های هسته ای است.

  جزیره ی نگهبان شمالی

  مکان‌های دیدنی و جذاب که ورود به آن‌ها ممنوع است

  در مجموعه جزایر آندامن جزیره ی وجود دارد به نام جزیره ی نگهبان شمالی که ساکنین آن از ۵۰ تا ۴۰۰ نفر تخمین زده شده اند. مردم حق برقراری ارتباط یا حتی ورود به این جزیره را ندارند زیرا ساکنین آن به شدت متخاصم بوده و به هر کس که به جزیره وارد شود حمله می کنند. همچنین گویا سیستم دفاعی بدن آنها به بیماری های ما آشنا نیست و مردم آن از بیماری های شایع ما کشته می شوند. دست نخورده ترین جای زمین.

  کلوپ جنتلمن های سفید

  انگلیسی ها به چیزهای رویال و سلطنتی علاقه دارند و این سلطنتی دوستی را با تمام توان به همه نشان می دهند. شاید با همین تفکر بوده است که یکی از خصوصی ترین کلوپ های مردان را در سال ۱۶۹۳ تاسیس کرده اند. این کلوپ که  در لندن واقع شده است هیچ وقت برای عموم نبوده و هیچوقت هم قرار نبوده که باشد بلکه برای مردان قدرت، سیاست و سلطنت است و فقط آنها اجازه ی ورود به آن را دارند.

  منابع: تکناز- نمناک - خبرآنلاین

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - مکانهای تفریحی ايران