ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
فرهنگ زندگی در آمریکا
مناطق دیدنی شیراز
مکان های دیدنی تهران
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

در "ماسال" ابر در آغوش شماست

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • پنج شنبه, 11 مرداد 1397
 • در

  ماسال سرزمینی است که به خاطر ییلاق‌های اطرافش و پدیده اقیانوس ابر که به وفور در آن رخ می‌دهد بسیار پر طرفدار شده است.

  ماسال گذاشت؟

  در ماسال ابر در آغوش شماست

  ماسال منطقه‌ای است در شمال کشور و استان گیلان در کنار کوه‌های تالش واقع شده‌است. معنی کلمه ماسال کوه وار یا کنار کوه یا دارای کوه است که از کلماتی مانند مسال,مازال و... گرفته شده است. این شهر  در کنار رودخانه خالکایی واقع، که این رودخانه از قله مرتفع شاه‌معلم سرچشمه می‌گیرد پس از طی ۴۰ کیلومتر از درون شهر ماسال گذر می‌نماید. این سرزمین بکر و زیبا ناشناخته‌های بسیاری را در خود جای داده است. طبیعت سرسبز این منطقه پدیده‌ها و جاذبه‌های دیدنی فراوانی را در دل خود دارد. مجموع این موارد ماسال را به یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار تبدیل کرده است.

  جمعیت‌شناسی

  در ماسال ابر در آغوش شماست

  شهرستان ماسال جمعیتی بیش از ۵۰ هزار نفر را در خود جای داده است که از این میان نزدیک به ۲۰ هزار نفر در منطقه‌ی ماسال زندگی می‌کنند. مردم این منطقه به زبان تالشی صحبت می‌کنند.

  ماسال از نظر اقتصادی به کشاورزی، دامپروری و همچنین صنایع وابسته به این دو متکی است. باغ‌داری و زنبورداری نیز از دیگر فعالیت‌های ساکنین آن به شمار می‌رود. برنج، پنیر، عسل طبیعی و مرکبات از جمله محصولاتی است که می‌توان برای این منطقه نام برد. از طرفی تولیداتی مانند شال و صنایع چوبی از منابع درآمد مردم ماسال محسوب می‌شود.

  زمان سفر برای بازدید از  ییلاق ماسال چه فصلی از سال است؟

  سفر به ییلاقات معمولا از اواسط اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و تا پایان تابستان ادامه می‌یابد. هر چند که ییلاق ماسال دارای زیبایی کم نظیری در فصل پاییز است. اما گردشگران کمتری در فصل پاییز به این منطقه سفر می‌کنند. هایپرشیا در فصل بهار، تابستان و پاییز تورهایی را برای این منطقه اجرا می‌کند.

  رفتیم ماسال کجا را ببینیم؟

  در ماسال ابر در آغوش شماست

  بام ماسال

  در یک کیلومتری شهر ماسال، یکی از زیباترین و بی نظیر ترین مناطق گردگشری این شهر وجود دارد. با چشم انداز زیبا از شهر، منظره زیبایی را به تصویر می کشد.در ارتفاعات، نه تنها شهر ماسال، بلکه جلگه شهر ماسال، بخش‌هایی از شهرستان‌های صومعه سرا و بندر انزلی نیز قابل رویت بوده و می توان در بام ماسال به نظاره این تابلو زیبای هستی نشست.

  در ماسال ابر در آغوش شماست

  ییلاقات ماسال

  یکی از کم نظیر ترین ییلاق های استان گیلان در اطراف شهر ماسال و در منطقه اولسبلنگاه  قرار دارد.این منطقه در میان کوهی واقع شده و در آن تعداد بسیاری کلبه و ساختمان های چوبی قرار دارد.

  به جز این دو مورد بر سر راهتان در این سفر با آبشارهای خروشان، غارهای کهن و ناشناخته، چشم‌اندازهایی بر فراز منطقه، اماکن زیارتی و همچنین محل شهادت میرزا کوچک خان که هر یک به تنهایی می‌توانند به عنوان جاذبه‌ای دیدنی برای این منطقه مطرح شوند رو به رو خواهید شد.

  منبع: هایپرشیا - کجارو

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - مکانهای تفریحی ايران