ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
فرهنگ زندگی در آمریکا
مناطق دیدنی شیراز
مکان های دیدنی تهران
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

دفعه بعد سبک تر سفر کنید

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • دوشنبه, 04 تیر 1397
 • دفعه بعد سبک تر سفر کنید

  هیچ چیز مثل یک چمدان سنگین در راه سفر و بعد باز کردن و بستن آن در آخر سفر از مسافر انرژی نمیگیرد. شاید برای همین است که از نظر کسانی که همیشه در سفر هستند، بستن کوله یا چمدان یا به اصطلاح "پکینگ" یک هنر است.

  در ادامه لیستی از وسایلی که همیشه در سفر همراهتان است اما در اکثر موارد از آن در طول سفر استفاده نمیکنید آورده شده است.

  سشوار و اتوی مو

  اگر واقعا قصد شما از سفر کردن به جایی ، دیدن مناطق زیبا وآشنایی با فرهنگ آنجاست، هرگز نیازی به سشوار و وسایل مربوط به بزک کردن مو نخواهید داشت. علاوه بر این همه هتل ها در سرویس های بهداشتی، برای مسافرها سشوار قرار داده اند. اگر هتل محل اقامتتان سشوار نداشت، ترجیحا از سشوارهای مسافرتی که حجم کمتری اشغال می کنند استفاده کنید.

  کتاب و مجله

  همه ما در هنگام جمع کردن وسایلمان یکی دو کتاب کوچک و مجله به امید آن که در طول سفر وقت کافی برای مطالعه داریم را در چمدانمان میگذاریم. اما هیچ یک از کتاب ها حتی برای لحظه ای باز هم نمیشوند.

  کفش های ناراحت

  ممکن است اینگونه فکر کنیم که بهتر است علاوه بر کتانی، یک دست کفش ناراحت رسمی برای رفتن به موزه ها یا رستوران ها به همراه داشته باشیم. اما اگر تجربه این را داشته باشید میدانید که در طول سفر هیچ چیز قابل تعویض با یک جفت کتانی راحت نیست.

  دفعه بعد سبک تر سفر کنید

  غذای اضافه

  این درست است که یک مسافر باید حداقل برای یک وعده، مقداری غذای فاسد نشدنی به همراه داشته باشد ، اما بسیاری از افراد از ترس این که بی غذا بمانند برای چند روز کنسور در چمدان یا کوله شان میگذارند.  اما بدانید که دیگر در هر جاده و منطقه ای حداقل یک سوپرمارکت هست و قیمت کالاها روی آنها درج شده است. پس از گران فروش ها هم نترسید.

  یک کمد لباس

  اگر از یک جهانگرد حرفه ای بپرسید که چند دست لباس برای مسافرت لازم است، سریعا میگوید دو دست. یکی را میپوشم و درگیری در کوله ام است. بنابراین سعی نکنید برای این که عکس های متنوع تری داشته باشید کمد لباستان را با خود به سفر ببرید.

  و اما نکته طلایی برای بستن چمدان این است که یکی دو روز قبل از حرکت درباره آب و هوا مقصد و مکان هایی که قصد بازدید آنها را دارید تحقیق کنید. خوب فکر کنید و لیستی از آنچه که واقعا نیاز خواهید داشت تهیه کنید و آنها را اولویت بندی کنید. خواهید دید که این بار سبک تر از همیشه سفر خواهید کرد.

  منابع: هتل یار - theguardian

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - مکانهای تفریحی ايران