ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
فرهنگ زندگی در آمریکا
مناطق دیدنی شیراز
مکان های دیدنی تهران
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

سفر به آلبانی؛ تلفیقی از ترکیه و یونان! +ویدئو

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • سه شنبه, 01 آبان 1397
 • سفر به آلبانی؛ تلفیقی از ترکیه و یونان! +ویدئو

  آلبانی یکی از همسایگان یونان و کوچکترین کشور آن حوالی است که از این رو به آن لقب کوچکترین کشور بالکان را داده اند.

  پایتخت این کشور تیرانا است و جمعیتی حدود ۴۲۱ هزار نفر در آن زندگی می کنند.

  کشور آلبانی دارای تمدن و فرهنگ دیرینه می باشد، آب و هوای نسبتا معتدلی دارد، اغلب مساحت این کشور را کوه و تپه پوشانده است. به همین ترتیب هر زمان که شما احساس سفر کردید می توانید مسافرت خوبی را در کشور آلبانی تجربه کنید زیرا آب و هوای معتدلی در این کشور پابرجاست.

  تیرانا (Tirana)

  سفر به آلبانی؛ تلفیقی از ترکیه و یونان! +ویدئو

   پایتخت و همچنین بزرگترین شهر کشور آلبانی تیرانا نام دارد. در این شهر می توانید هیجان و جنب و جوش مردم را در پیاده رو های آن مشاهده کنید. همچنین انواع موزه، رستوران های رنگارنگ و صدای هیاهو مردم هیچگاه نمی تواند حوصله شما سر برود.

  ایرانی هایی که به این شهر سفر کرده اند می گویند که تیرانا برایشان تداعی کننده خیابان ها زیبای تهران و اصفهان است!

  زبان آلبانی متفاوت از هر زبان دیگر

  سفر به آلبانی؛ تلفیقی از ترکیه و یونان! +ویدئو

  ما به شما پیشنهاد می کنیم که اصلا هوس یادگیری سلام و احوال به زبان آلبانیای نباشید و همان انگلیسی بیشتر به دردتان میخورد چرا که زبان این کشور یکی از سخت ترین و عجیب ترین زبان های دنیا است. زبان آلبانیایی یکی از قدیمی ترین زبان های زنده دنیا است؛ تقریبا انگار ترکیبی از زبان ترکی و ارمنی است اما حسابی سخت است!

  راهنمای سفر به کشوری که زبانش را نمیدانید(کلیک کنید)

  هزینه حمل و نقل

  سفر به آلبانی؛ تلفیقی از ترکیه و یونان! +ویدئو

  سیستم حمل و نقل شهر آلبانی شامل اتوبوس، مترو، قطارهای شهر، دوچرخه می باشد. برای تهیه بلیط های تک سفره ۰٫۳ دلار باید بپرداخت کنید اما پیشنهاد می شود اگر مدت زیادی یا سفرهای درون شهری متعددی دارید این بلیط را ماهانه شارژ کنید که مبلغی حدود ۱۳٫۷۰ دلار باید پرداخت کنید.

   کرایه تاکسی زمانی درون آن می نشینید ۲ دلار محاسبه می شود و برای هر یک کیلومتر مجدد ۲ دلار به مبلغ پرداختی شما اضافه می گردد، اگر برای یک ساعت بخواهید تاکسی منتظر شما در مقصد باشد ۱۱ دلار برایتان هزینه بر می دارد.  هزینه بنزین هم در کشور آلبانی برای هر لیتر ۱٫۵ دلار می باشد اگر خواستید می توانید ماشین کرایه کنید و در این شهر به سفرهای درون شهری بپردازید.

  اقامت

  سفر به آلبانی؛ تلفیقی از ترکیه و یونان! +ویدئو

  برای اقامت در کشور آلبانی می توانید به راحتی سمت هتل های این کشور بروید، چرا هزینه ی رزرو هتل با توجه به امکاناتی که در اختیارتان می گذارند آنچنان بالا نیست اما اگر اهل اقامت در هتل نیستید می توانید به هاستل بروید.

  جاذبه های گردشگری آلبانی

  قلعه اسرار آمیز رزافا_Rozafa Castle

  سفر به آلبانی؛ تلفیقی از ترکیه و یونان! +ویدئو

  یکی از اسرار آمیزترین قلعه هایی که نزدیک به شهر Shkodrr است قلعه رزافا می باشد. افسانه های زیادی درباره این قلعه وجود دارد که یکی از آنها افسانه ی سه برادر است که سعی بر ساخت این قلعه داشتند اما متاسفانه موفق نشدند. هر چه که در روز تلاش می کردند در شب می دیدند که واژگون شده است. از این رو برای حفظ ساختار قلعه تصمیم می گیرند اولین همسری که در روز بعد برایشان غذا می آورد را قربانی کنند.

  متاسفانه همسر جوان ترین برادر اولین کسی بود که برای مسرش غذا آورد از این رو مجبور به قتل او کردند و او فداکارانه پذیرفت و جسد آن را داخل قلعه دفن کردند. افسانه های زیادی در این باره وجود دارد که ما به یکی از آنها بسنده کردیم.

  دریاچه زیبای اسکادار_Lake Skadar

  سفر به آلبانی؛ تلفیقی از ترکیه و یونان! +ویدئو

  یکی از بزرگترین دریاچه های منطقه بالکان دریاپه اسکادار است. در محدوده ی این دریاچه پارک ملی محافظت شده ای به انداز ۴۰۰ کیلومتر وجود دارد. این منطقه به عنوان اصلی ترین زیستگاه پرندگان در قاره اروپا شناخته و مشهور شده است. اینجا فوق العاده زیباست و کوه های شیب دار سبز، صومعه ها، آب های شفاف و روشن و نیلوفرها جذاب آنرا چندین برابر کرده اند. در اطراف دریاچه روستاهایی وجود دارند که نهایت آرامش را به شما القا می کنند. کافیست دوچرخه بگیرید و آن حوالی رکاب بزنید.

  موزه تاریخ ملی_National Historical Museum

  سفر به آلبانی؛ تلفیقی از ترکیه و یونان! +ویدئو

  بزرگترین و غنی ترین موزه تاریخ ملی کشور آلبانی در شهر تیرانا قرار دارد که اگر به این کشور سفر کردید خالی از لطف است که از آن بازدید به عمل نیاورید. موزه تاریخ ملی در هشت بخش تشکیل شده است و تاریخ غنی مردم آلبانی را به نمایش میگذارد. در این میان مهم ترین بخش آن غرفه قدیم است که بیش از ۴۰۰ آیتم از اواخر دوران پائولیت تا اول قرون وسطی به نمایش گذاشته شده است. همچنین در این موزه می توانید سکه های نقره ای و برنزی که از قرن ۵ میلادی باقی مانده را مشاهده کنید. غرفه ملی رنسانس و غرفه استقلال هم از جالب ترین بخش ها به حساب می آید.

  همچنین در این ویدئو میتوانید با 14 جاذبه اگردشگری این کشور آشنا شوید.

  و اما غذا های این کشور!

  سفر به آلبانی؛ تلفیقی از ترکیه و یونان! +ویدئو

  برای حدود 400 سال دولت عثمانی در این کشور نفذ داشته است برای همین جای تعجب ندارداگر بیشتر غذا های کشور آلبانی عطر و طعم غذاهای ترکیه ای را داشته باشد از طرف دیگر همسایگی این کشور با یونان، باعث ورود تعداد زیادی از غذاهای یونانی به این کشور نیز شده است.

  کشوری برای گیاه خوارها

  سفر به آلبانی؛ تلفیقی از ترکیه و یونان! +ویدئو

  بسیاری از غذاهای کشور آلبانی تماما با سبزیجات تهیه میشود. تعداد زیادی غذا شبیه به دلمه دارند و به گیاه خوارها در این کشور حسابی خوش خواهد گذشت.

  اما رستوران های این کشور حواسشون به گوشت خوار ها هم هست!

  هزینه خورد و خوراک

  سفر به آلبانی؛ تلفیقی از ترکیه و یونان! +ویدئو

  به طور کلی برای تهیه غذای یک نفره در آلبانی در یک رستوران متوسط باید  ۵  دلار بپردازد، و برای تهیه غذای ۲ نفره مبلغ ۲۰ دلار بابت غذایی که میل می کنید پرداخت کنید. همانند اکثر کشورهای ارزان ترین غذا مک دونالدز است که به ازای هر ساندویچ آن باید ۴ دلار بپردازید. قیمت آب معدنی ۱٫۲ دلار و اگر اهل نوشیدن قهوه به طور روزانه هستید قیمت قهوه به طور روزانه ۱٫۲ دلار می باشد.

  منابع: bradtguides - lonelyplanet

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - مکانهای تفریحی ايران