ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
فرهنگ زندگی در آمریکا
مناطق دیدنی شیراز
مکان های دیدنی تهران
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

هزینه سفرتان را نصف کنید!

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • سه شنبه, 13 شهریور 1397
 • هزینه سفرتان را نصف کنید!

  این روزها با این اوضاع اقتصادی سفر کردن شاید آخرین چیزی باشد که بتوان به آن فکر کرد. سفر کردن حتی به نزدیک ترین جای ممکن نیز میتواند همراه با هزینه های سرسام آوری باشد.

  اما آیا این یعنی این که باید دور مسافرت را خط کشید؟ البته که نه! برای هر مسئله ای را حلی وجود دارد که فقط باید آن را پیدا کرد.

  در این مطلب ما راه ارزان تر سفر کردن را نشانتان می دهیم.

  ارزان ترین زمان را انتخاب کنید

  هزینه سفرتان را نصف کنید!

  هزینه سفر به هر مقصد گردشگری با توجه به آب و هوا یا فعالیت هایی که در آن جا صورت می گیرد متفاوت است. نیازی نیست که درست در گران ترین زمان به مسافرت بروید. مثلا سفر کردن به اکثر کشورهای خارجی در کریسمس گران ترین زمان ممکن است. برای همین در اینترنت بگردید و ببینید مناسب ترین زمان برای شما با بودجه محدود چه زمانی است.

  هوشمندانه بلیط بخرید

  هزینه سفرتان را نصف کنید!

  به غیر از ایام تعطیل و روزهای خاص، تقریبا هیچگاه تمامی بلیط های وسایل نقلیه مسافرتی فروخته نمی شود. این اتفاق به خصوص درباره هواپیما بیشتر صدق می کند. یکی از راه های خرید ارزان تر بلیط تهیه آن در نزدیک ترین روزها به روز حرکت است. حتی اگر امکانش را دارید یعنی زمان سفر برایتان خیلی مهم نیست و همچنین تنها هستید می توانید در آخرین لحظه بلیط را از گیشه فرودگاه، راه آهن یا ترمینال تهیه کنید.

  از پارکینگ فرودگاه ها بترسید

  هزینه سفرتان را نصف کنید!

  هیچگاه بدون تحقیق و خودسرانه از پارکینگ های فرودگاه ها استفاده نکنید. اگر امکان رزرو کردن و برخورداری از تخفیفات را ندارید هرگز با ماشین شخصی خود به فرودگاه نروید. تنها زمانی استفاده از پارکینگ فرودگاه اقتصادی است که با محاسبه دقیق مطمئن شوید که استفاده از ماشین شخصی از تاکسی گرفتن مقرون به صرفه تر است.

  در سفر کسب درآمد کنید

  هزینه سفرتان را نصف کنید!

  هیچ ایرادی ندارد اگر با یک راه ساده بتوانید حتی در سفر هم کسب درآمد کنید. گاهی افراد با بردن محصولات کشور خود به دیگر نقاط دنیا بخشی از خرج سفرشان را در می آورد.

  نمونه دیگر کسب درآمد در طول سفر این است که اگر اتومبیلتان جای خالی دارد مسافری هم مقصد را نیز سوار کنید. البته باید بیشتر از همیشه به نکات امنیتی توجه کنید.

  هتل را فراموش کنید

  هزینه سفرتان را نصف کنید!

  خیلی از افراد هیچ راه دیگه ای به غیر از اقامت در هتل را بلد نیستند . اما اگر این افراد به دنبال ارزان سفر کردند هستند تقریبا باید دور هتل را خط بکشند و به جای آن یک اتاق یا سوئیت اجاره کنند.

  دسته جمعی سفر کنید

  هزینه سفرتان را نصف کنید!

  بگردید و از بین دوستان و اقوامتان همسفران خوبی پیدا کنید. دسته جمعی سفر کردن باعث تقسیم شدن بخش اعظمی از هزینه ها مثل پول بنزین و محل اقامت می شود.

  کمتر به رستوران بروید

  هزینه سفرتان را نصف کنید!

  نیازی نیست برای تمامی وعده های غذایی تان در سفر به رستوران بروید. برنامه گردشی تان را طوری تنظیم کنید که صبحانه و ناهار یا ناهار و شام تان یکی شود. یعنی در طول روز فقط دو وعده غذا بخورید. حال از بین این دو وعده یکی از وعده ها را در رستوران و دیگری را در محل اقامتتان تهیه کنید.

  منابع: skyscanner - nomadicmatt

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - مکانهای تفریحی ايران