ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
فرهنگ زندگی در آمریکا
مناطق دیدنی شیراز
مکان های دیدنی تهران
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

راهنمای سفری راحت با قطار

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • شنبه, 03 شهریور 1397
 • راهنمای سفری راحت با قطار

  خیلی ها هنوز سفر کردن با قطار را کشف نکرده اند؛ در واقع هنوز نمی دانند سفر کردن با قطار چه قدر میتواند آرام، لذت بخش . مقرون به صرفه باشد.

  اما نکته اینجاست که باید سفر کردن با قطار را بلد باشید تا بتوانید آن گونه که لذت بخش است آن را تجربه کنید.بنابراین اگر میخواهید یک تجربه عالی از سفر کردن با قطار را داشته باشید، این مطلب را بخوانید.

  خرید بلیط

  راهنمای سفری راحت با قطار

  زمان خرید بلیط قطار انرژی و وقت زیادی برای خرید  مناسب ترین بلیط بگذارید چرا که قرار است ساعات طولانی را در قطار باشید.

  امروزه قطار ها به دو نوع اتوبوسی و کوپه ای تقسیم می شوند. اگر تحمل سفر در سالنی پر از آدم را ندارید ، قطار اتوبوسی گزینه خوبی برای شما نیست. برای تهیه بلیط قطار کوپه ای نیز به ظرفیت اتاق ها نگاه کنید که یا 4 نفره است و یا 6 نفره.

  چمدان

  راهنمای سفری راحت با قطار

  یکی از مزیت های سفر با قطار این است که میتوانید چمدانتان را تا میتوانید پر کنید، چرا که در اینجا مثل هواپیما بحث اضافه باری مطرح نیست . میتوانید چمدانتان را با هر چه میخواهید پر کنید بدون این که ذره نگران مشکلی باشید.

  خواب

  راهنمای سفری راحت با قطار

  خیلی از افراد بعد از مسافرت با هواپیما و خودرو از به هم خوردن ساعات خوابشان می نالند. اما اگر با قطار سفر کنید، می توانید جلو این مار را بگیرید. از آنجایی که معمولا ساعات زیادی را در قطار خواهید بود که از جمله آن ساعات طولانی شب است، می توانید همان چند ساعت شب را بخوابید و دیگر ساعات خوابتان را به هم نمی زنید.

  همانطور که می دانید امکانات برای خوابیدن در قطار کامل و بهداشتی است و نیازی به همراه داشتن ملحفه یا پتو نیست، چرا که همه این وسایل را به صورت کاملا بسته بندی شده به شما میدهند.

  اما اگر می توانید چشم بند و گوش بند (تا حتی تکه ای پنبه) به همراه داشته باشید تا راحت تر بخوابید، چرا که ممکن است در زمان خواب شما، هم کوپه ای های شما دلشان نخواهد بخوابند و شما باید در اتاقی روشن بخوابید.

  لباس

  راهنمای سفری راحت با قطار

  این را دیگر خودتان هم میدانید که اگر با قطار سفر کنید، برای حداقل 5 ساعت قرار است در قطار باشید، بنابراین اگر امکانش را دارید حتما با لباس های راحت وارد قطار شوید. نیازی نیست مانند رئیس یک شرکت وارد قطار شوید و بعد مجبور شوید با همان لباس های رسمی بخوابید. اگر با لباس راحت سوار قطار شوید، این چند ساعت برایتان مانند بودن در یک مهمان خانه است.

  این لباس ها را هرگز در هواپیما نپوشید

  همسفران

  راهنمای سفری راحت با قطار

  چه با قطار کوپه ای سفر می کنید چه با قطار اتوبوسی، سعی کنید که با هم کوپه ای ها یا با بغل دستی تان(اگر قطارتان اتوبوسی است) ارتباط برقرار کنید. قرار است برای چندین ساعت چشم در چشم این افراد شوید، بنابراین اگر قصد صحبت با آنها را نداشته باشید، بیشتر سبب زحمت و خجالت تان میشود.

  البته اگر سر صحبت را باز می کنید، لازم نیست تمام زیر و بم زندگیتان را روی دایره بریزید. صدها موضوع وجود دارد تا با هم کوپه هایتان برای ساعت ها صحبت کنید.

  زمان

  راهنمای سفری راحت با قطار

  سفر کردن با قطار یک فرصت طلایی برای رسیدن به کلی کار عقب افتاده است. می توانید ایمیلتان را چک کنید، یا صندوق ایمیلتان را از ایمیل های قدیمی یا به درد نخور پاک کنید.

  عکس های داخل گالری تان را پوشه بندی کنید. به دوستانتان زنگ بزنید، کتاب بخوانید، سفرنامه ای بنویسید یا افکار خود را سامان دهید.

  غذا

  راهنمای سفری راحت با قطار

  باتوجه به این که چه قدر برای تهیه بلیط قطار هزینه کنید، کیفیت غذای آن نیز تغییر می کند. اگر فکر می کنید که غذای قطار و حتی غذای بوفه قطار باب سلیقه تان نخواهد بود، حتما یک ساندویچ کوچک یا یک شکلات مغز دار به همراه داشته باشید تا گرسنگی از لذت سفر با قطار کاسته نشود.

  منابع: roughguides - huffingtonpost

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - مکانهای تفریحی ايران